Albumy fotograficzne Kaszub, Kociewia, Żuław i szerzej Pomorza.
Katalog produktów
Sortuj według:
Statki i okręty w Polsce
Bohdan Huras , Marek Czasnojć
Tajemnicze jednostki marynarki wojennej, imponujące statki pasażerskie, pełne towarów statki handlowe, zwinne kutry rybackie - wszystkie w pełnej krasie: z lotu ptaka i z pokładu, podczas rejsu i na redzie.

{WALUTA}

Wydawnictwo: CARTA BLANCA
53,00 zł
Tucholski Park Krajobrazowy
Jest to unikalny zbiór fotografii z terenu Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie, które doskonale oddają bogactwo kulturowe tego regionu jak i jego puszczański charakter. Elementem determinującym w krajobrazie parku jest rzeka Brda wraz z otaczającą doliną wyrzeźbioną przez wody ustępującego lodowca skandynawskiego. Jej dziki, naturalny krajobraz podkreślają wiekowe dęby i monumentalne kolumny starych sosen chylące się ku rzece z piaszczystych skarp.

{WALUTA}

35,00 zł
Żuławy - podniebny rejs / Das Grosse Werder - eine Himmelsreise
Marek Opitz, Mariusz Staniucha
Album jest pierwszą próbą ukazania Żuław z niespotykanej dotąd perspektywy, to lotnicze zdjęcia, które pozwalają dostrzec szeroko rozumianą kulturę i piękno Delty Wisły, szczególnie w odniesieniu do niespotykanych w skali całego kraju sieci kanałów.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
75,00 zł
63,00 zł
Pomorskie cmentarze
Anna i Krzysztof Jakubowscy
Od lipca 2009 roku Anna i Krzysztof Jakubowscy w ramach projektu Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku pt. NEKROPOLIE POMORZA fotografowali pomorskie cmentarze. Ich zdjęcia stały się podstawą wystawy pod tym samym tytułem, eksponowanej w 2011 roku.

{WALUTA}

55,20 zł
Magnificat Kaszubów w Ziemi Świętej
Album dokumentuje pielgrzymkę Kaszubów do Ziemi Świętej w dniach 10-17 marca 2013. Reportaż Dariusza Majkowskiego i napisane w języku kaszubskim homilie autorstwa bp Wiesława Śmigla, ks. Mariana Miotka, ks. Bartłomieja Wittbrodta.

{WALUTA}

40,00 zł
Droga Krzyżowa z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej + CD
Anna Rocławska, Julianna Styn, Przemysław Lewiński
Album fotograficzny oraz rozważania Drogi krzyżowej czyta: Jerzy Kiszkis. Utwory muzyczne w wykonaniu zespołu wokalnego Art’n’Voices w składzie soprany – Anna Godlewska, Małgorzata Rocławska, alty – Anna Rocławska, Julianna Styn, tenory – Mateusz Warkusz,

{WALUTA}

25,80 zł
Przedwojenne wybrzeże. Najpiękniejsze fotografie
Marta Dobrowolska-Kierył
Pełne uroku zdjęcia, na których przedwojenni fotografowie zatrzymali chwile sprzed kilkudziesięciu lat, przenoszą nas na polskie wybrzeże. Właśnie z wielkim rozmachem powstaje Gdynia - jedna z kilku największych inwestycji II Rzeczypospolitej. Ze zwykłej wioski rybackiej przeradza się na naszych oczach w ogromne miasto z nowoczesnym portem. W kolejny rejs wypływają legendarne już transatlantyki Piłsudski i Batory, unosząc na swych pokładach pasażerów spragnionych przygód.

{WALUTA}

Wydawnictwo: RM
44,00 zł
Gdyńskie kapliczki, figury i krzyże
Barbara Mikołajczuk, Monika Zakroczymska
„Gdyńskie kapliczki, figury i krzyże” - autorkami publikacji są pracownice Muzeum Miasta Gdyni: Barbara Mikołajczuk i Monika Zakroczymska. Pierwsza jest historykiem i przygotowała część opisową, druga to konserwator muzealny, na potrzeby tej książki wykonała wszystkie zdjęcia dokumentacyjne. Prezentowane w książce krzyże i figury to obiekty wciąż istniejące lub historyczne – znajdujące się w przeszłości na terenie Gdyni.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
39,99 zł
Losy różne, miejsce wspólne. W krainie wielu: kultur, języków i... smaków
Cezary Obracht-Prondzyński (red.)
Książka jest pokłosiem wystawy o wielokulturowości ziemi bytowskiej, jaka miała miejsce w 2011 roku w Muzeum Zachodnio-Kaszubskim w Bytowie. Pierwszą część stanowią cztery eseje poświęcone historii i współczesności etnosów współtworzących kulturę ziemi bytowskiej: Kaszubów, Niemców, Ukraińców i Żydów.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Instytut Kaszubski
43,00 zł
Niezwykłe zwykłe zdjęcia z lotu ptaka
Zbigniew Kosycarz
Ten album "Fot. Kosycarz -niezwykłe zwykłe zdjęcia. Z lotu ptaka" to ponad 60 lat historii na zdjęciach ojca i syna, czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Historii związanej z Gdańskiem, Gdynią, Sopotem i Pomorzem.

{WALUTA}

Wydawnictwo: KFP
59,99 zł
Ustka
Ryszard SAS Sosnowski
144-stronnicowy album Ustka prezentuje walory tego turystycznego miasta oraz jego najbliższych okolic. Znajdziemy tu m.in. zdjęcia portu, promenady, z wydarzeń kulturalnych, tzw. Starej Ustki czy bunkrów.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
58,50 zł
Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki
Zbigniew Kosycarz
Od czasu ukazania się w 2006 roku pierwszego albumu sprzedano już kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy tej niezwykłej edycji. Wiele osób kolekcjonuje albumy, dla wielu jest to już tradycyjne i oczekiwany prezent z okazji świąt, rocznic, uroczystości oficjalnych czy też rodzinnych. Życie codzienne, moda, sport i inne wydarzenia, sklepy, rozrywka i zabawa, nowe mieszkania w nowych dzielnicach i domy których już nie ma.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Kosycarz Foto Press
58,00 zł
Spacerkiem po dawnym Wejherowie (na pocztówkach z lat 1882-1944)
Beata Żmuda-Trzebiatowska, Tomasz Żmuda-Trzebiatowski
Album Spacerkiem po Wejherowie (na pocztówkach z lat 1882-1944) prezentuje około 250 widoków miasta. Większość z prezentowanych ilustracji stała się przyczynkiem do opowiedzenia ciekawej wejherowskiej historii.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
39,99 zł
Kościerzyna i okolice na dawnych pocztówkach
Izolda Wysiecka
Album kontynuuje flagowy cykl wydawnictwa BiT. Po albumach poświęconych Ziemi Puckiej, Ziemi Wejherowskiej i Malborku prezentuje Kościerzynę i okolice na dawnych pocztówkach.

{WALUTA}

44,00 zł
Kaschubische Ostseeküste. Küstenlandschhaftspark
Krzysztof Kamiński
Autor albumu, Krzysztof Kamiński zaprasza czytelnika na wędrówkę po jednym z najpiękniejszych regionów Polski – Nadmorskim Parku Krajobrazowym, który swym zasięgiem obejmuje prawie jedną czwartą długości naszego wybrzeża Bałtyku.

{WALUTA}

59,99 zł
The Tricity landscape park. Four seasons
Krzysztof Kamiński
Album, którego autorem jest Krzysztof Kamiński – znany dziennikarz i artysta fotografik, zawiera 184 zdjęcia przedstawiające najbardziej interesujące i urokliwe fragmenty Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

{WALUTA}

54,00 zł
Trójmiejski Park Krajobrazowy - Cztery Pory Roku
Krzysztof Kamiński
Album, którego autorem jest Krzysztof Kamiński – znany dziennikarz i artysta fotografik, zawiera 184 zdjęcia przedstawiające najbardziej interesujące i urokliwe fragmenty Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

{WALUTA}

49,00 zł
Legenda „Batorego” w fotografii
Jerzy Drzemczewski
Album jest 33 letnią podróżą „Batorego” - najsłynniejszego statku naszej floty handlowej, po pięciu, znacząco różniących się od siebie, okresach najnowszej historii polskiej żeglugi. Zawiera on 620 zdjęć i innych materiałów ilustracyjnych (dyplomy, sailingi, foldery itp.) z podpisami i scharakteryzowanymi bardzo oszczędnym komentarzem.

{WALUTA}

64,00 zł
Ostatni transatlantyk Stefan Batory
Jerzy Drzemczewski
Album poświęcony jest on „Stefanowi Batoremu” - ostatniemu transatlantykowi pływającemu pod polską banderą, który przeszedł również do historii żeglugi światowej.

{WALUTA}

69,00 zł
Na Śródziemnomorskim Szlaku 1924-2008
Jerzy Drzemczewski
Książka jest pierwszą monografią ponad 85-letniej aktywności polskiej floty, zwłaszcza liniowej w akwenie Morza Śródziemnego, nierozerwalnie związanej z historią polskiej i światowej Żeglugi.

{WALUTA}

59,99 zł
Boże Męki krzyże i kapliczki przydrożne na Kaszubach
Alfons Klejna, Józef Borzyszkowski
Kapliczki i krzyże przydrożne, tak często spotykane nie tylko na Kaszubach, są integralną cząstką krajobrazu kulturowego Pomorza i Polski, podobnie jak wielu innych katolickich zakątków chrześcijańskiej Europy. Świadczą one o naszej tożsamości i wciąż pełnią ogromną rolę w życiu codziennym niejednej kaszubskiej rodziny i całej społeczności.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Instytut Kaszubski
29,00 zł
Perły Gdyni
Elwira Worzała
Szanowni Państwo! Z radością i satysfakcją oddaję w ręce Czytelników album Perły Gdyni, który powstał pod wpływem zauroczenia miastem, w którym mieszkam, pracuję i wypoczywam. Album ukazuje najwartościowsze, najpiękniejsze i najciekawsze miejsca oraz obiekty, szczególnie polecane przeze mnie turystom oraz mieszkańcom Gdyni. Dobór "pereł" zamieszczonych w albumie jest subiektywny.

{WALUTA}

Wydawnictwo: BERNARDINUM
59,00 zł
49,00 zł
Pomorskie - wersja polski/niemiecki
Stanisław Składanowski
Album Pomorskie ze zdjęciami Stanisława Składanowskiego i Bogumiły Piazza to wspaniała wycieczka po Pomorzu Gdańskim. Zwiedzamy historyczny Gdańsk, nowoczesną Gdynię i malowniczy Sopot, zaglądamy na Mierzeję Helską, do znanych nadmorskich miejscowości – Łeby i Ustki, podziwiamy panoramę z widokowych tarasach na latarniach morskich, podziwiamy piękno Kaszub, tradycje i kulturę mieszkańców tego regionu, by zakończyć wyprawę w nadwiślańskich zamkach krzyżackich – Malborku, Gniewie.

{WALUTA}

Wydawnictwo: BOSZ
79,00 zł
69,00 zł
Pomorskie - miniatura polski/niemiecki
Stanisław Składanowski
Pełen zabytków Gdańsk, nowoczesna Gdynia i sympatyczny Sopot, malownicze wybrzeża, rybackie porty, wydmy, zamki, gotyckie kościoły, kaszubska kultura, wspaniałe krajobrazy – a przede wszystkim wszechobecne tu morze. Na zdjęciach Stanisława Składanowskiego bez trudu dostrzec można urodę Pomorza, o której pisze też we wstępie Olgierd Budrewicz.

{WALUTA}

Wydawnictwo: BOSZ
15,00 zł
Pomorskie - wersja polski/angielski
Stanisław Składanowski
Pełen zabytków Gdańsk, nowoczesna Gdynia i sympatyczny Sopot, malownicze wybrzeża, rybackie porty, wydmy, zamki, gotyckie kościoły, kaszubska kultura, wspaniałe krajobrazy – a przede wszystkim wszechobecne tu morze na zdjęciach Stanisława Składanowskiego.

{WALUTA}

Wydawnictwo: BOSZ
79,00 zł
69,00 zł
Sopot w rysunkach
Per Oscar Gustav Dahlberg
Szalony Sopot w ujęciu Pera Oscara Gustava Dahlberga, niezwykła kreska i lekkość rysunku.

{WALUTA}

Wydawnictwo: BERNARDINUM
75,00 zł
Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Towar dnia
19,99 zł
Producent upominków
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Język
Polskienglish