Gdynia to młode nowoczesne, portowe miasto wyrosłe na pniu kaszubskim. Prawa miejskie uzyskała w 1926 roku, jedna z największych inwestycji II RP.
Katalog produktów
Sortuj według:
Pomorza historie mniej znane
Jerzy Łukaszewski
Codziennie przechodzimy obok zwyczajnych budynków, ulic, miejsc. Nie przywiązujemy do nich wagi, nie widzimy w nich niczego specjalnego, a tymczasem niejedne z nich kryją niesamowite historie. Niezwykłe tajemnice takich zwykłych wydawałoby się miejsc na Pomorzu odkrywa przed nami Jerzy Łukaszewski. Jak sam mówi: „Nie ma rzeczy i spraw nieciekawych. Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do tematu i ile czasu, wysiłku i umiejętności mu poświęcimy”.

{WALUTA}

39,00 zł
Gdynia 1939-1945 w świetle źródeł niemieckich i polskich
Elżbieta Rojowska, Monika Tomkiewicz
Przedmiotem opracowania są wysiedlenia ludności polskiej z Gdyni do Generalnego Gubernatorstwa przedstawione na szerokim tle historycznym wydarzeń związanych z powstaniem miasta i jego funkcjonowaniem w okresie międzywojennym, obroną Gdyni w 1939 roku, wprowadzeniem okupacyjnej administracji niemieckiej oraz wybranymi przejawami represji stosowanych wobec ludności Gdyni. Ramy chronologiczne pracy wyznaczają lata 1926 - 1945, począwszy od utworzenia miasta, aż po zakończenie II wojny światowej.

{WALUTA}

59,00 zł
Miasto z widokiem (gdyński komiks)
Elżbieta Żukowska
Komiks "Miasto z widokiem" jest zbiorem pięciu opowieści graficznych, których akcja umiejscowiona jest w Gdyni w latach 1926-1937. Poszczególne historie składają się na epicką opowieść o trudnych dziejach pokolenia międzywojnia, o ludziach, którzy próbują ułożyć sobie życie w nowych, powojennych i pozaborowych, okolicznościach. Losy głównych postaci splatają się ze sobą w Gdyni – mieście, którego budowa i rozwój w istotny sposób wpływają na życiowe decyzje bohaterów i ich relacje z bliskimi.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Inne
49,00 zł
39,00 zł
Z pokładu "pilota"
Antoni Dubowicz
Album „Z pokładu Pilota” ze zdjęciami Antoniego Dubowicza jest wyjątkowym wydawnictwem ukazującym pracę pilotów w gdyńskim porcie, głównie podczas zlotu żaglowców w 2014 roku. Na ponad 100 fotografiach laicy i „szczury lądowe” mogą zobaczyć, w jaki sposób trafiają do naszego portu statki i jak wygląda codzienna praca uwijających się na przybrzeżnych wodach statków-pilotów. Dodatkowo na zdjęciach uwiecznione są piękne żaglowce, które odwiedziły gdyński port w lipcu 2014 roku.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
58,00 zł
Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku do lat sześćdziesiątych i jej ochrona w Gdyni i w Europie
Książka zawiera zbiór 32 bogato ilustrowanych artykułów na temat architektury modernistycznej w Gdyni, w innych miastach w Polsce oraz w całej Europie. Poruszane są tematy zarówno naukowo-badawcze dotyczące architektury, jak i aktualne tematy konserwatorskie związane z jej ochroną.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Urząd Miasta Gdyni
55,00 zł
Dokumenty Oksywia, Obłuża i Pogórza 1212-1771
Tomasz Rembalski
"[…] Mamy do czynienia z edycją źródłową przygotowaną w sposób w wysokim stopniu nienaganny, z zachowaniem wszelkich zasad niezbędnych do prawidłowego zaprezentowania danych. Nie należy wątpić, że będzie to kolejny istotny przyczynek dla poznania najdawniejszych dziejów miasta Gdyni. Niniejsza edycja nie tylko porządkuje naszą wiedzę na temat średniowiecznej i nowożytnej przeszłości wymienionych w tytule dzielnic miasta, a wówczas osobnych wiosek.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
35,00 zł
Arkadia gdyńskie letnisko przełomu XIX i XX wieku
Tomasz Rembalski (red.)
„Arkadia Gdyńskie letnisko przełomu XIX i XX wieku” to opracowanie jednego z ciekawszych a mniej do tej pory zbadanych fragmentów historii Gdyni. Pierwsza część publikacji jest naukowym opracowaniem dziejów kąpieliska gdyńskiego w latach 1904-1914 na tle szerokiej historii gospodarczej wsi Gdynia. Druga część, przedstawia nie publikowany dotąd wybór kilkudziesięciu pocztówek ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni pokazujących Gdynię i Orłowo na przełomie XIX i XX wieku.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
45,00 zł
Gdyńskie pomniki Ofiar Grudnia \'70
Jan Netzel
Gdyńskie pomniki Ofiar Grudnia '70 - książka odnosząca się do gdyńskich pomników związanych z Czarnym Czwartkiem - grudniową masakrą gdyńskich robotników w grudniu 1970 roku, dokonaną przez komunistyczne władze.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
25,00 zł
Wędrówki po dziejach Gdyni cz.III
Dagmara Płaza-Opacka (red.), Tadeusz Stegner (red.)
"Wędrówki po dziejach Gdyni cz.III" pod redakcją Dagmary Płaza-Opackiej i Tadeusza Stegnera.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
45,00 zł
Spis stałych mieszkańców gminy Oksywie z 1925 roku
Tomasz Rembalski
Na początku 2015 roku ukazała się najnowsza książka dr. Tomasza Rembalskiego – „Spis stałych mieszkańców Gminy Oksywie z 1925 roku”. Pomysł na wydanie publikacji narodził się w 2012 roku, w czasie trwania obchodów 800-lecia pierwszej wzmianki o Oksywiu. Wówczas do zbiorów Muzeum Miasta Gdyni trafiło interesujące źródło historyczne zatytułowane „Lista stałych mieszkańców Gminy Oksywie”. Po analizie treści dokumentu ustalono, iż powstała ona w 1925 roku, a więc tuż przed włączeniem wsi Oksywie.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
21,00 zł
70 lat trolejbusów w Gdyni 1943-2013
Bohdan Turżański , Marcin Połam
Trolejbusy w Gdyni rozpoczęły kursowanie jeszcze w czasie wojny w 1943 roku. W następnych latach okresy świetności przeplatały się z czasami stagnacji, a nawet regresu. W ostatnich latach dzięki funduszom unijnym nastąpił bezprecedensowy rozwój zarówno pod kątem długości sieci jak i taboru. Niniejszy album ma za zadanie przedstawić piękną historię 70 lat trolejbusów w Gdyni.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Eurosprinter
73,00 zł
Z Kłanina w świat – między Gdańskiem a Gdynią
Józef Borzyszkowski (red.), Tomasz Rembalski (red.)
Roman Klebba (1932-2010) – inżynier, kaszubski działacz regionalny, urodzony w Kłaninie, wieloletni mieszkaniec Gdyni i pracownik Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni. W latach 1970-1977 był wicedyrektorem gdyńskiego Technikum Budowy Okrętów. Autor wielu podręczników dla szkół średnich związanych z materiałoznawstwem. W latach 1980-1983 prezes gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, przez trzy dekady jeden z jego liderów. Posiadał wspaniały talent gawędziarski.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Instytut Kaszubski
29,00 zł
Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość
Tadeusz Stegner (red.)
"Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość" pod redakcją Tadeusza Stegnera - to kilkaset stron ciekawej podróży przez historię gdyńskich dzielnic - Chwarzna, Wiczlina i Dąbrowej, przeżywających obecnie dynamiczny rozwój.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Kosycarz Foto Press
68,00 zł
Na fali. Portret biograficzny Stanisławy Fleszarowej-Muskat
Krystyna Świerkosz
"Moja opowieść o Stanisławie Fleszarowej-Muskat jest pierwszą, najpełniejszą z obecnie możliwych, biografią. Informacje na temat życia Fleszarowej przypominały do niedawna rozsypane puzzle jakiejś biograficznej układanki.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
31,92 zł
Na styku morza i lądu. Gdynia na fotografii
"Na styku morza i lądu. Gdynia na fotografii" - album będący pokłosiem wystawy Muzeum Miasta Gdyni, przedstawia gdyńskie zdjęcia na przestrzeni lat 1923-2000. Zawiera 87 czarno-białych fotografii ukazujących rozległe związki portu z miastem, stymulujące rozwój obu organizmów. Styk, granica między nimi, nie dzieli, a łączy obie przestrzenie.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Muzeum Miasta Gdyni
52,00 zł
Nowy bedeker gdyński
"Nowy bedeker gdyński" stanowi kontynuację wydanego w 1995 i 2001 roku "Bedekera gdyńskiego" autorstwa Kazimierza Małkowskiego. Prace nad trzecią edycją przerwała śmierć tego niestrudzonego kronikarza dziejów miasta.

{WALUTA}

Wydawnictwo: OSKAR
29,00 zł
Rocznik Gdyński tom 25
Jacek Dworakowski (red.)
Roczniki Gdyńskie wydawane od lat 70. ubiegłego wieku łączą w sobie wiedzę znawców, badaczy, miłośników Gdyni, a także jej mieszkańców – tych obecnych jak i niegdysiejszych, lecz na zawsze związanych sercem lub losami swojego życia z naszym pięknym Miastem. To także rozwój, chwile bolesne jak i te piękne w historii naszego miasta, jej mieszkańcy i wszystko to, co nas otacza opisane z prawdziwą pasją.

{WALUTA}

25,00 zł
22,00 zł
Przesyłka znad Bosforu
Janusz Grabowski
Znana z poprzedniej książki autora Wiadomość ze Sztokholmu nadkomisarz Ewa Wichert, uparta Kaszubka, tym razem podąża tropem zbrodni nie tylko po zakamarkach Gdyni i okolic, ale dociera także nad egzotyczny Bosfor.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
27,90 zł
Trolejbusy w Polsce. Gdynia, Sopot, Lublin, Tychy w Polsce
Jacek Pudło
Sieci trolejbusowe istnieją na terenie Polski od 1930 roku. Przez szereg lat ten typ komunikacji funkcjonował w 14 miastach i planowano jego uruchomienie w kolejnych. Obecnie te elektryczne pojazdy spotkamy na ulicach Gdyni i Sopotu, Lublina oraz Tychów.

{WALUTA}

29,00 zł
Solidarna Gdynia
Danuta Sadowska, Edward Szmit
Na tle, nie tylko nie kończącej się ale coraz gorętszej, dyskusji o Sierpniu 1980 roku, książka „Solidarna Gdynia” jest rzetelnym i bardzo interesującym opisem tamtych dramatycznych wydarzeń.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Verbi Causa
27,00 zł
Kształt pamięci. Gdyńskie cmentarze
Jacek Dworakowski
Kształt ten tworzą płyty nagrobne i pomniki z bogactwem napisów epitafijnych. Najwięcej nagrobnych rzeźb figuralnych zachowało się na Cmentarzu Witomińskim, pochodzą z lat 30. i 40. ubiegłego wieku.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Verbi Causa
29,00 zł
Gdyńskie cmentarze. O twórcach miasta, portu i floty (twarda oprawa)
Małgorzata Sokołowska, Wiesława Kwiatkowska
Książka zawiera biogramy 350 ludzi, którzy budowali Gdynię i w niej zostali pochowani. Zamierzeniem autorek było zwrócenie uwagi na tych, którzy leżą na miejscowych cmentarzach w opuszczeniu, bo mało kto już o nich pamięta.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Verbi Causa
25,50 zł
Encyklopedia Gdyni tom I
Encyklopedia Gdyni jest pierwszym tak obszernym i - w miarę możliwości - kompletnym zbiorem informacji o mieście, przeznaczonym dla szerokiego kręgu Czytelników. Liczy tysiąc stron, ponad cztery tysiące haseł syntetycznych oraz szczegółowych.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Verbi Causa
150,00 zł
Rozbitek z "Arki" Gdynia
Stanisław Rymaszewski
Książka jest relacją z przeżyć autora na tle powojennej historii polskiego rybołówstwa, w jego niespotykanej ekspansji o światowym zasięgu. W latach 1952-1964 autor pracował w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich „Arka”.

{WALUTA}

Wydawnictwo: marpress
24,15 zł
Gotenhafen
Izabela Żukowska
Emerytowany komisarz gdańskiej policji Franz Thiedtke jest podejrzany o morderstwo. Traci jednak pamięć i nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest prawda. Czy uda mu się ją odkryć? Dlaczego sprawą zainteresuje się gestapo?

{WALUTA}

9,99 zł
Wychowawca pokoleń
ks. Wiesław Drążek (red.)
Publikacja poświęcona księdzu Kanonikowi Józefowi Szarkowskiemu - wychowawcą pokoleń, pedagogowi i harcerzowi związanemu przez lata z Gdynią i parafią Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

{WALUTA}

12,00 zł
Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Towar dnia
39,00 zł
Producent upominków
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Język
Polskienglish