Pomorze – kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Nazwa regionu (kasz./pom. Pòmòrskô, Pòmòrzé, łac. Pomerania, niem./szw. Pommern) wywodzi się od geograficznego położenia regionu ,"kraina leżąca nad morzem czyli blisko morza" lub "ziemia «sięgająca» aż po morze".
Katalog produktów
Sortuj według:
Słownik biograficzny Kociewia tom 2
Ryszard Szwoch
Kociewie dotąd nie mogło poszczycić się posiadaniem słownika niepospolitych ludzi. Ten fakt zainspirował autora. „Słownik biograficzny Kociewia" to pierwsza pokaźna prezentacja sylwetek związanych z regionem Pomorza Nadwiślańskiego. Celem było zgromadzenie nazwisk związanych w różny sposób z Kociewiem.

{WALUTA}

49,90 złDostępność
Słownik biograficzny Kociewia tom 1
Ryszard Szwoch
Kociewie dotąd nie mogło poszczycić się posiadaniem słownika niepospolitych ludzi. Ten fakt zainspirował autora. „Słownik biograficzny Kociewia" to pierwsza pokaźna prezentacja sylwetek związanych z regionem Pomorza Nadwiślańskiego. Celem było zgromadzenie nazwisk związanych w różny sposób z Kociewiem.

{WALUTA}

49,90 złDostępność
Rozkoszna Dolina, czyli Wolentala historia prawdziwa
Regina Kotłowska
Codzienne życie ludzi pozostawia po sobie rozbite skorupy wspomnień materialnych i pisanych. Znajdujemy je w ziemi i na półkach archiwów. Odkrywamy w pamiętnikach i w obrazach. Widzimy na starych fotografiach. Słyszymy w opowieściach. Z nich powstała historia, w której legenda przeplata rzeczywistość. Z mroków przeszłości wyłania się obraz wsi, której losy nierozerwalnie związane są z losami kraju.

{WALUTA}

19,00 zł
Wiślina. Zarys dziejów
Jerzy Paweł Kornacki
Tak jak mój Ojciec jestem mieszkańcem Wiśliny od urodzenia. Moi dziadkowie przybyli do Wiśliny w 1947 roku. Zajęli opuszczony i uszkodzony przez wojnę dom rybaka Jantzena, być może potomka Jakuba Jantzena, budowniczego zabytkowej dzwonnicy na cmentarzu w Wiślinie.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
19,90 zł
Jeszcze zaświeci słoneczko. Wokół pamiętnika Franciszki Powalskiej z Pinczyna
Katarzyna Sturmowska
"Jeszcze zaświeci słoneczko. Wokół pamiętnika Franciszki Powalskiej z Pinczyna" - książka przybliża sylwetkę i twórczość kociewskiej poetki ludowej Franciszki Powalskiej. Wspaniała publikacja w pełni oddającą ludową, duchową nutę Kociewia.

{WALUTA}

39,00 zł
Z wysoczyzny po depresję. Przewodnik turystyczny po powiecie gdańskim
Ireneusz Gajewski
Przewodnik po powiecie gdańskim zawierający charakterystykę ogólną powiatu pod względem geograficznym i przyrodniczym oraz zarys dziejów. W dalszej części prezentujący warte obejrzenia miejsca na terenie Miasta i Gminy Pruszcz Gdański, a także gmin: Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Pszczółki, Kolbudy,Przywidz, Trąbki Wielkie. W końcowym rozdziale autor zawarł praktyczne informacje dotyczące komunikacji, bazy noclegowej i gastronomicznej.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
19,99 zł
Pruszcz Gdański 1945-2015 we wspomnieniach swoich mieszkańców
Andrzej Chludziński (red.)
Niniejsza publikacja to efekt projektu edukacyjno-wydawniczego, zainicjowanego przez Wydawnictwo JASNE. W jego ramach zostały zebrane wspomnienia mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, dotyczące przede wszystkim przełomowego roku 1945, ale też kolejnych lat po zakończeniu wojny, ukazujących ówczesny stan i późniejsze, aż do dziś, zmiany w mieście, a przede wszystkim - indywidualne losy mieszkańców, składające się na obraz doświadczeń losów ludzi przybyłych na te tereny w wyniku historycznych zmian.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jasne
29,99 zł
Historia Pruszcza Gdańskiego do 1989 roku
Błażej Śliwiński (red.)
Piętnaście lat po uzyskaniu pełnej suwerenności w Pruszczu Gdańskim zaistniały wreszcie sprzyjające okoliczności do urzeczywistniania przesłania płynącego z sentencji Zbigniewa Herberta: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”. Autor przedmowy wspólnie z burmistrzem miasta – Januszem Wróblem – postanowili rozpocząć starania mające na celu utrwalenie na piśmie, ujętych całościowo w sposób naukowy, a tym samym zobiektywizowanych, dziejów Pruszcza Gdańskiego i okolic.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
31,90 zł
Wróblewo. 700 lat wsi żuławskiej. Moja mała ojczyzna
Tomasz Jagielski
Przeszłość 700 lat Wróblewa bywała piękna, fascynująca, często także dramatyczna. Warto poznać dzieje tej małe żuławskiej wsi. Przez stulecia Żuławy były nie tylko oazą tolerancji religijnej, ale i symbolem zamożności, gospodarności, dobrobytu oraz sąsiedzkiego braterstwa. Odziedziczyliśmy tę ziemię po poprzednikach, którzy ogromnym wysiłkiem wyrwali ją naturze i czynili sobie poddaną. Kraina ta hojnie wynagradzała swoich mieszkańców i gospodarzy za szacunek, wierność i miłość.

{WALUTA}

16,00 zł
Nieustraszeni 66. Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1919-1939
Marian Hirsz
66 Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego powstał w pierwszej połowie października 1919 roku w Poznaniu. Kadrę wydzieliły pułki Toruński i Grudziądzki. Wszystkie wymienione oddziały wchodziły w skład formującej się w tym czasie Pomorskiej Dywizji Strzelców. Organizacja pułku postępowała bardzo szybko: już w końcu stycznia 1920 roku trzy bataliony strzeleckie ćwiczyły na placach Torunia. Kompanie karabinów maszynowych i plutony specjalne zostały zorganizowane później.

{WALUTA}

50,00 zł
MIA Opowieść o dzieciństwie mojej babci
Dominika Kraska
"MIA Opowieść o dzieciństwie mojej babci" - wspomnienia związane z Marią Hoppe z domu Bartsch z pomorskiego miasta Sztum. Książka przygotowana przez wnuczkę Marii Hoppe - Dominikę Kraska.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jasne
16,00 zł
Herbaria i florilegia od XV do XVIII wieku ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej
Magdalena Madeja-Grzyb, Urszula Szybowska
Publikacja przedstawia wstępną analizę ilości i zawartości zespołu botanicznych druków tekstowych i graficznych, znajdujących się w historycznych zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej. W tekście uwzględniono także informacje o rozproszonej spuściźnie gdańskiej rodziny Breyne, znajdującej się obecnie w Forschungsbibliothek Gotha (Niemcy) oraz w Brenthurst Library w Johannesburgu (RPA), w tym o kolekcji 189 ilustracji botanicznych sióstr Breyne: Constantii Philippiny, Anny Renaty i Johanny Henrietty.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jasne
24,00 zł
Działalność narodowa Polaków na północnym pograniczu polsko-niemieckim w dwudziestoleciu międzywojennym
Zenon Romanow (red.)
W 2009 roku przypadła 80. rocznica powstania polskich szkół mniejszościowych w Niemczech, w tym na Kaszubach, oraz 70. rocznica śmierci ks. dr. Bolesława Domańskiego (1872-1939), proboszcza zakrzewskiego, wybitnego działacza polonijnego, prezesa Związku Polaków w Niemczech w latach 1931-1939 oraz prezesa jego V dzielnicy w Złotowie w latach 1923-1939.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jasne
29,00 zł
Z dziejów sołectwa Trąbki Małe w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku
Dariusz Dolatowski
W dniu 11 kwietnia 2015 roku ukazała się pierwsza książka w ramach cyklu publikacji dotyczących dziejów sołectw Gminy Trąbki Wielkie zatytułowanego „Poznajemy swoją Małą Ojczyznę”. Opisywała ona dzieje sołectwa Domachowwo od czasów najdawniejszych do 1945 roku. Zainteresowanie nią było bardzo duże. Już pierwszego dnia rozeszło się 139 egzemplarzy. Minęło siedem miesięcy i mamy kolejną pozycję. Tym razem przedstawiona została historia Trąbek Małych.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
16,00 zł
Skarb Menonitów
Jerzy Sawicki
"Skarb Menonitów" - wędrówka po fascynujących zakamarkach Żuław Wiślanych - w krainie domów podcieniowych i bajkowych wiatraków, żyznych pól i mglistych łąk. Będziesz krążył śladami tajemniczego ludu i szukał skarbów, które po nim zostały. Znajdziesz to, co było schowane, ale odkryjesz też to, co zasłania jedynie ludzka nieuwaga, a co jest prawdziwym skarbem tej ziemi.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
16,00 zł
Szkic do historii Gminy Cedry Wielkie, Żuławy do 2012 roku
Tadeusz Janusz
Książka „Szkic do historii Gminy Cedry Wielkie, Żuławy Gdańskie do 2012 roku” autorstwa Pana Tadeusza Janusza, byłego dyrektora Zespołu Szkół w Cedrach Małych, ukazuje część historii Gminy Cedry Wielkie pisanej z wielką dociekliwością, m.in. z wykorzystaniem szkolnych kronik szkół z terenu gminy. Kroniki te stanowią trwałe źródło historii szkół oraz są odzwierciedleniem wielu gminnych wydarzeń sprzed lat. Szczególne zainteresowanie wzbudzają zawarte w książce informacje z okresu powojennego.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
30,90 zł
Z dziejów sołectwa Domachowo w gminie Trąbki Wielkie, od czasów najdawniejszych do 1945 roku
Dariusz Dolatowski
Prezentowana książka rozpoczyna cykl publikacji dotyczących dziejów sołectw gminy Trąbki Wielkie zatytułowany „Poznajemy swoją Małą Ojczyznę". Autor przedstawi w nim dzieje naszych wsi od czasów najdawniejszych do zakończenia II wojny światowej. Będzie to wspaniałe narzędzie budowania tożsamości i poczucia przynależności mieszkańców do danej zbiorowości, podtrzymywania lokalnych tradycji i zwyczajów, umacniania poczucia wyjątkowości i odrębności od sąsiadów.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
16,00 zł
Świątynie powiatu wejherowskiego
Historia świątyń znajdujących się na obszarze powiatu wejherowskiego, podzielonego między archidiecezję gdańską oraz diecezję pelplińską, jest długa i interesująca. Przedstawione w publikacji kościoły, ale także klasztory i domy zakonne, są świadectwem przywiązania mieszkańców regionu do religii chrześcijańskiej, a także niezwykle ciekawym zapisem rozwoju architektury sakralnej. W ostatnich latach prowadzony jest zakrojony na dużą skalę proces rewitalizacji i konserwacji zabytkowych kościołów.

{WALUTA}

Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
60,00 zł
Skosztujcie zamku krzyżackiego. Grabiny Zameczek
Kazimierz Czeczotko
"Skosztujcie zamku krzyżackiego. Grabiny Zameczek" - zbiór kilku opowiadań historycznych, których akcja rozgrywa się na Żuławach Wiślanych.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
15,00 zł
Dzieje Gdańska w niemieckiej powieści historycznej XIX wieku
Janusz Mosakowski
Janusz Mosakowski w swojej książce w bardzo przystępny sposób opisuje dzieje Gdańska, mające miejsce w XIX wieku. Dokonuje on dokładnego i pożytecznego przeglądu historii. Głęboko rozważa przeświadczenie o statusie literatury, która nieczęsto była pisana od serca, lecz z różnych powodów i w różnym celu.

{WALUTA}

Wydawnictwo: AGNI
31,20 zł
Pieta Kościerska
Publikacja odnosząca się do kościerskiego Sanktuarium - łaskami słynącej Miłosiernej Matki Bolesnej w kaplicy Sióstr Niepokalanek w Kościerzynie. W książce zawarto informacje dotyczące historii oraz modlitwy, pieśni i nabożeństwa Maryjne.

{WALUTA}

19,99 zł
Członkowie TOW „Gryf Pomorski” w KL Stutthof. Działalność – aresztowanie – obóz
Andrzej Gąsiorowski, Krzysztof Steyer
W książce po raz pierwszy całościowo podjęto temat uwięzionych w obozie koncentracyjnym Stutthof członków Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. Do obozu Stutthof placówki gestapo z całego Pomorza (Okręg Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie – Reichsgau Danzig-Westpreussen) kierowały aresztowanych członków różnych polskich organizacji konspiracyjnych. Wśród nich największą grupę stanowili właśnie członkowie „Gryfa Pomorskiego”.

{WALUTA}

39,00 zł
Syn ziemi gdańskiej. Opowieść o Erazmie Czarneckim
Tadeusz Bolduan
Biografia Erazma Czarneckiego, posła gdańskiego Volkstagu, działacza polonijnego w Wolnym Mieście Gdańsku, oparta m.in. na jego osobistych dokumentach.

{WALUTA}

2,00 zł
Die Kashuben. Danzig Und Pommern
Józef Borzyszkowski (red.)
"Die Kashuben. Danzig Und Pommern" - książka w języku niemieckim pod redakcją prof. Józefa Borzyszkowskiego.

{WALUTA}

42,80 zł
Czas Zelinta i inne opowiadania (antologia prozy współczesnej)
Zbigniew Żakiewicz (red.)
Antologia opowiadań nagrodzonych w latach 1996-1999 na Ogólnopolskm Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona.

{WALUTA}

14,00 zł
Tam gdzie słychać śpiew syren
Zbigniew Żakiewicz (red.)
Antologia utworów nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona w latach 2005-2006.

{WALUTA}

13,00 zł
Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Towar dnia
48,00 zł
Producent upominków
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Język
Polskienglish