Księgarnia Czec.pl jest beneficjentem
programu własnego Instytutu Książki
„Certyfikat dla małych księgarni”

Publikacje Wydawnictwa Region

Instytut Kaszubski

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

O firmieKsięgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC to przede wszystkim bogaty zbiór książek i upominków z regionu Kaszub, Kociewia, Żuław i szerzej Pomorza. Założyliśmy ją w 2006 roku i od samego początku rozwijamy dynamicznie, odpowiadając na zmieniające się gusta odbiorców. W naszych zbiorach znajdują się wyjątkowe albumy z pięknymi fotografiami, świetne opracowania dotyczące historii i etnografii Pomorza, języka kaszubskiego oraz nowoczesne przewodniki i aktualne mapy Kaszub, Kociewia, Borów Tucholskich i Żuław. W proponowanej ofercie można także znaleźć wiele unikalnych płyt z muzyką kaszubską, zarówno tą folklorystyczną jak bardziej nowoczesną z gatunków: folk, jazz i rock. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czeka mnóstwo bajek, legend i kolorowanek.

 

Wiatr historii

Wszystko zaczęło się od Wojciecha Kiedrowskiego i jego Oficyny Czec, którą prowadził wspólnie z żoną Renatą. Ten znakomity redaktor i wydawca, żyjący w latach 1937–2011, wydał około dwustu tytułów z zakresu tematyki kaszubsko-pomorskiej.

Nasza Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC jest kontynuacją tej działalności i jednocześnie hołdem, jaki składamy temu wybitnemu Człowiekowi. Pragniemy podtrzymywać pamięć o Nim i kontynuować Jego pracę.

Wojciech Kiedrowski (1937–2011)

 

Twarzą ku przyszłości

Idąc z duchem czasu otworzyliśmy się na nowe możliwości. W naszej ofercie znajduje się wiele upominków i gadżetów z motywem kaszubsko-pomorskim. Jesteśmy dumni z tego, że w większości sami zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy te suweniry. Od lat oferujemy najszerszy asortyment tego typu. W naszym sklepie znajduje się wiele unikalnych przedmiotów, które stanowią doskonałą pamiątkę dla odwiedzających nasz region oraz dla osób zainteresowanych kulturą kaszubską i kociewską. Posiadamy unikalną biżuterię, modowe dodatki z haftem kaszubskim i kociewskim, projektowane z obecnym duchem etnodesignu. Stale rozwijamy się i wprowadzamy nowości.

Gorąco zachęcamy do zakupów. Będzie nam niezmiernie miło jeśli za naszym pośrednictwem zgłębicie historię, język i zwyczaje naszego wspaniałego regionu.

 

Nasza działalność na rynku e-commerce została doceniona, w 2016 roku otrzymaliśmy nagrodę e-GAZELE BIZNESU 2016

 
W 2019 roku zostaliśmy uhonorowani nagrodą na XX Targach Książki Kaszubsko-Pomorskiej w Kościerzynie:
 
 

Nasza firma działa na rynku od 2006 roku w kilku przestrzeniach:

Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC


Artfolk.eu

Pracownia plastyczna, warsztaty plastyczne ART-BARANEKdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium