Księgarnia Czec.pl jest beneficjentem
programu własnego Instytutu Książki
„Certyfikat dla małych księgarni”

Publikacje Wydawnictwa Region

Instytut Kaszubski

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Warsztaty plastyczne

Oferta warsztatów regionalnych:

Budujemy chëcz – warsztaty integracyjne:
Warsztaty plastyczno-edukacyjne dla całej klasy, polegające na wspólnym budowaniu makiety wsi. Zadaniem grupy jest ustalenie „sołtysa”, który będzie kierował budową poszczególnych budynków, rozmieszczeniem zwierząt oraz przedmiotów i mieszkańców na terenie „wsi”.
Wspólna zabawa ma na celu nie tylko zaznajomienie się z przestrzenią i architekturą, ale integrację dzieci oraz zapoznanie się z historią wsi. Uczniowie wykonują również własną pracę plastyczną związaną z tym tematem. Ważnym aspektem tych zajęć jest nauka współdziałania w grupie.
+ Zajęcia manualno-plastyczne dla całej grupy
+ Nauka o historii
+ Integracja
Wiek: 8-15 lat, czas: 2h lekcyjne.

 
Nowość edukacyjna! Gra planszowa dla wszystkich:
Zabawa dla całej grupy z kaszubskimi grami planszowo-edukacyjnymi. Dzieci uczą się wspólnej zabawy w małych grupach oraz współdziałania. Podczas warsztatów uczniowie tworzą grę planszową.
Kreatywne tworzenie planszówki z własnymi zasadami, gra wraz z kostką i pionkami mogą być wykorzystywane na terenie placówki po zakończeniu warsztatów.
+ Zajęcia manualno-plastyczne dla całej grupy
+ Kreatywna zabawa
+ Integracja
Wiek: 8-12 lat, czas: 2h lekcyjne.

 

Zabawki z Pomorza i Kaszub
Autorski program dotyczący historii Kaszub oraz zabaw i roli dziecka w dawnym świecie. Każdy warsztat rozpoczyna się od mini wykładu na temat zabawek na dawnych Kaszubach.  
W ramach zajęć odbywają się zabawy ruchowe dla całej grupy. Dzieci zapoznają się z grami, które znacząco różniły się od tych znanych obecnie. Wspólna zabawa ma integrować i pobudzić wyobraźnię.
+ Zajęcia manualno-ruchowo-plastyczne dla całej grupy
+ Historia, mini wykład
+ Integracja
Wiek: 6-12 lat, czas: 2h lekcyjne.

 
Mitologia kaszubska dla dzieci:
Zapraszamy dzieci do mitologicznej krainy Kaszubów, która urzeka opowieściami o dawnych Stolemach, Domownikach, Wodnicach i innych ciekawych postaciach mitycznych.
Warsztaty nie tylko o mitologii i wierzeniach, ale również historii, kulturze i tradycji na Kaszubach. Świat baśni i legend rozbudza wyobraźnię.
+ Zajęcia plastyczne dla całej grupy
+ Historia, mini wykład
Wiek: 6-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Warsztaty świąteczne:
Rok obrzędowy na Kaszubach jest wypełniony świętami, tradycjami i wyjątkowymi wydarzeniami. Warto przedstawić dzieciom ich pochodzenie, tradycje i wartości jakie niosą. Warsztaty wypełnione są różnego rodzaju technikami plastycznymi i formami materiałów. Wśród wielu: malowanie bombek, tworzenie palemek wielkanocnych i ozdób wiosennych z wykorzystaniem malarstwa, decoupage oraz wyklejanek.
+ Zajęcia plastyczne dla całej grupy
+ Różne formy plastyczne
Wiek: bez ograniczeń, czas: 2h lekcyjne.


 
Morskie opowieści:
Świetna przygoda morska, a wszystko wokół Morza Bałtyckiego. Podczas spotkania dzieci bawią śpiewają szanty, odgadując zgadywanki, wykonując zadania na czas i wiele więcej. Nasze kochane morze łączy wiele krain, ale najważniejszą są Kaszuby.
Zabawy morskie wykonywane są w dużych, małych grupach oraz indywidualnie. Warsztaty, które dostarczą wiedzę oraz nauczą grupowych działań.
+ Zajęcia manualno-muzyczno-plastyczne dla całej grupy
+ Integracja
Wiek: 6-10 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Wiklina papierowa:
Papierowa wiklina to świetny sposób na ekologiczne warsztaty. Za pomocą gazet i kleju możesz stworzyć niezwykłe przedmioty, które po pomalowaniu, swoim kształtem i kolorem nie będą różnić się od prawdziwej wikliny. Podczas zajęć dzieci nauczą się jak „skręcić” rurki wiklinowe, łączyć papierową wiklinę oraz malować ją i lakierować.
+ Zajęcia plastyczne dla całej grupy
+ Ekologia
Wiek: 10-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Papier czerpany + papier-mache:
Warsztaty z wykorzystaniem papieru, kartonu i masy papierowej. Fantastyczna zabawa, formą, papierem i kolorem. Na pierwszych zajęciach nauka prostych form tj: pudełko, balon oraz poznanie różnych mas papierowych.
Co to jest papier-mache? Najprościej mówiąc to masa papierowa, może to też być karton, gazety i wszystko co jest z papieru… Z masy papierowej można tworzyć formy duże i małe, od pudełek, ozdobnych drobiazgów do dużych konstrukcji.
+ Zajęcia plastyczne dla całej grupy
+ Ekologia
Wiek: 10-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Haft kaszubski - wycinanki:
Haft kaszubski słynie z bogactwa wzorów i ornamentyki w różnych swoich odmianach zwanych szkołami. Podczas zajęć prezentowana jest nie tylko historia haftu w pigułce, ale również podstawowe techniki.
Zajęcia mają charakter plastyczny, przedstawiona jest bardzo mało znana technika wycinanek kaszubskich.
+ Zajęcia manualno-plastyczne dla całej grupy
+ Nauka historii
+ Integracja
Wiek: 8-16 lat, czas: 2h lekcyjne.
 
Pszczółka – warsztaty edukacyjne:
Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego naszego świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać i w jaki sposób? Jak dawniej, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli?
Wykonanie wspólnego papierowego ula oraz domku dla owadów oraz zabawy kreatywno-plastyczno-ruchowe. Ważnym aspektem zajęć jest ochrona środowiska.
+ Zajęcia manualno-plastyczne dla całej grupy
+ Ekologia
+ Integracja
Wiek: 8-16 lat, czas: 2h lekcyjne.
 
Bransoletka kumihimo:
Biżuteria wykonana w bardzo prosty i łatwy sposób za pomocą sznureczków. Przyjemna zabawa, dzięki której można wykonać bransoletkę, kolczyki, pasek i wiele innych przedmiotów.
Technika jest na tyle łatwa i prosta, że można wykonywać ją w domu.
+ Zajęcia plastyczne dla całej grupy
+ Praktyczne elementy
Wiek: 10-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Kwiaty z Pomorza i Kaszub, bibułkarstwo:
Na tych zajęciach uczestnik nauczy się jak tworzyć przeróżne kwiaty z bibuły karbowanej i gładkiej, z których później powstaną bukiety, wiązanki i ozdobne kule.
Materiał jakim jest bibuła, karbowana czy gładka, kolorowa czy monochromatyczna jest bardzo wdzięczny i można z niego wyczarować niemalże każdy kwiat. Wystarczy tylko pomysł, bibuła, druciki, trochę kleju i nożyczki.
Zabawa z bibułą jest niesamowita i daje wiele satysfakcji oraz radości podczas tworzenia.
+ Zajęcia plastyczne
+ Ekologia
Wiek: 10-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


Filcowanie:
Kreatywne warsztaty z podstawami nauki szycia, na miękkim materiale jakim jest filc. Podczas zajęć dzieci nauczą się jak uszyć samodzielnie maskotkę z filcu, na początek będzie to myszka lub biedronka, która ucieszy oko każdego miłośnika tych stworzeń.
Nauka szycia, wykroju i praktycznych umiejętności jak przyszycie guzika.
+ Zajęcia plastyczno-praktyczne
+ Kreatywne
Wiek: 9-16 lat, czas: 2h lekcyjne.


 
Warsztaty Ebru – malowanie na wodzie
Niezwykła plastyczna przygoda. Zapraszamy wszystkich, do spróbowania tureckiej techniki malarskiej Ebru, która polega na malowaniu farbami po wodzie. Technika ta jest bardzo mało rozpowszechniona w Polsce, występuje jej kilka rodzajów. Ebru nazywane jest również techniką marmurkową, ze względu na efekt, jaki się uzyskuje. W Turcji jest znana od kilkudziesięciu lat, a polega na odpowiednim rozprowadzaniu farby na zagęszczonej wodzie. Motyw, który powstaje jest przenoszony na papier.
+ Zajęcia plastyczno-praktyczne
+ Kreatywne
Wiek: 9-16 lat, czas: 2h lekcyjne.

 
Ale kosmos – galaktyczna przygoda, czyli o planetach i nie tylko:
Kosmiczna przygoda dla dzieci, które zapoznają się z układem słonecznym i kosmicznym pyłem. To zajęcia astronomiczne, ale również integracyjne. Dla najmłodszych oferujemy zabawy ruchowe z układem słoneczny w „tle”. Dzieci pośpiewają i zbudują swoją własną planetę.
+ Zajęcia manualno-ruchowo-plastyczne dla całej grupy
+ Naukowe informacje
+ Integracja
Wiek: 6-15 lat, czas: 2h lekcyjne.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pracownia artystyczno-plastyczna, działa od 2006 roku. Warsztaty prowadzone są, przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę specjalistów: artystów-plastyków, nauczycieli regionalistów i animatorów kultury. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród szkół i placówek edukacyjnych.
Państwo ustalacie miejsce i czas trwania warsztatów, liczbę uczestników i zakres tematyczny. Na podstawie tych wytycznych, my sporządzamy ich szczegółowy program, przygotowujemy niezbędne materiały i podajemy łączny koszt ich przeprowadzenia. Zapraszamy do skorzystania z oferty!
 
PRACOWNIA CZEC
www.art-baranek.com
tel: 516-572-503
e-mail: info@czec.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium