Akademiô błotowëch żółwiów

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24-48h
Cena: 6,00 zł 6.00
Cena w innych sklepach: 3,49 zł
ilość szt.

Opis

Historyjka zabiera czytelnika w świat niebezpiecznych przygód dwóch młodych żółwi.Z ogromnym poczuciem humoru w kreskówkowym przekazie graficznym oraz w familijnym motywie fabularnym prezentuje niebezpieczeństwa jakie czyhają w naturze na te piękne, zagrożone wyginięciem gady. Fabuła komiksu opowiada o młodych żółwiach, które trafiają do Akademii Żółwi Błotnych. Akademia istnieje od zawsze, wychodzą z niej żółwie mądre i dojrzałe. Żółwie zwykle zostawały tam do czasu, aż stwardniał im pancerz. Ponieważ w dzisiejszych czasach większość żółwi przychodzi na świat i ląduje w Akademii za pomocą ludzi, wg profesora trzeba sprawdzić, czy dzisiejsze żółwie w ogóle się do tej renomowanej uczelni nadają. Bo to już nie to samo, co za jego czasów, poziom żółwiego szkolnictwa znacznie się obniżył. Dlatego teraz czeka je jedna lekcja „przygotowania do życia i nauki” pod okiem stuletniego profesora, jednego z nielicznych „nieoznakowanych”. Profesor oczywiście twierdzi, że jedynymi, którzy zasługują na wstęp do Akademii są nieoznakowani i zapewne tylko oni będą w stanie wykonać powierzone im zadanie. A jeśli tak się stanie, oznakowane żółwie nie będą miały wstępu do Akademii. Jednak nasz bohater wykonuje zadanie i udowadnia, że znakowane żółwie są równie wartościowe, co żółwie samodzielne. Siła przyjaźni okazuje się ważniejsza niż siła fizyczna i doświadczenie. Najpierw nasz bohater z kolegą pomogą samodzielnym a potem samodzielni im i w ten sposób skończą się podziały „klasowe”. Możemy powiedzieć, że w komiksie przygoda goni przygodę, a żółw żółwia. Przy okazji dowiadujemy się wiele ciekawych informacji o żółwiach. Jest to publikacja ukierunkowana na dzieci z walorami edukacyjnymi, a jednocześnie cudowny, przezabawny komiks rodzinny. Zawartość ma walor uniwersalności i bez względu na wiek każdy czytelnik (od dziecka do dziadka) będzie się dobrze bawił, czytając go. Szczególnie, iż śmiesznych tekstów, żartów i graficznych gagów jest tam dość dużo.

Autorzy:
Tłumaczenie na język kaszubski– Piotr Dziekanowski
Piotr Dziekanowski – związany z ruchem kaszubskim od ponad 20 lat, koordynator warsztatów literackich – pisarstwa kaszubskiego, Redaktor Naczelny lokalnego tygodnika  „Kurier Bytowski”, autor kilku kaszubskich felietonów, opowiadania, mini powieści, komiksu „Szczeniã Swiãców” i „Arbata”, kryminału „Kòmùda” w języku kaszubskim oraz redaktor i współautor podręcznika pomocniczego „Bëtowskô zemia”, autor licznych tłumaczeń na język kaszubski oraz tekstów o Kaszubach w lokalnych i regionalnych czasopismach m.in. „Pomerania”, „Gazeta Bytowska”, współorganizator kursu języka kaszubskiego, inicjator wielu działań oświatowych związanych z nauczaniem języka kaszubskiego, organizator konkursu literackiego, interesuje się mitologią i historią Kaszub oraz starymi legendami, które wydawał zebrane w zeszyty.
Rysunki – Roman Kucharski
Roman Kucharski jest absolwentem wzornictwa przemysłowego Politechniki Koszalińskiej, autor grafiki stron www., maluje obrazy olejne, autor ilustracji do książki kaszubskiej "Nalazłe w Betowie", komiksu „Szczenię Święców” wydanego w języku kaszubskim oraz komiksów: „Wakacje w raju” i „Poleska Akademia Żółwi Błotnych”.
Scenariusz i dialogi w języku polskim – Maja Nowotnik
Maja Nowotnik - absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz kierunku muzycznego w Hillsong International Leadership College w Australii. Autorka opowiadań dla dzieci i współautorka projektów zrealizowanych dla Poleskiego Parku Narodowego. Z zamiłowania wokalistka i tłumaczka tekstów literackich.

Dane techniczne

Autor Roman Kucharski, Maja Nowotnik
ISBN 978-83-937736-2-6
Liczba stron 30
Język kaszubski
Oprawa miękka
Format 16,5 x 23,5 cm
Rok wydania 2011

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl