Filozoficzne myśli o prawdziwym pojęciu wieczności

Filozoficzne-myśli-o-prawdziwym-pojęciu-wieczności_Johann_Daniel_Titius.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Johann Daniel Titius (Tietz), urodził się 2 stycznia 1729 roku w Chojnicach, które podlegały administracyjnie w tym czasie do polskich Prus Królewskich. Zmarł 11 grudnia 1796 roku w leżącej na rzeka Łabą niemieckiej Wittenberdze. Był niemieckim astronomem, fizykiem, biologiem, a także filozofem. Jego rodzicie należeli do rodziny kupieckiej, a dodatkowo ojciec Jakob Tietz. był rajcą miejskim. Matka, Marie Dorothea von Hanow była córką luterańskiego pastora. Po śmierci ojca został oddany pod skrzydła wuja, Michaela Christiana von Hanow – brata matki, który był gdańskim profesorem. Ten umożliwił mu zdobycie wyższego wykształceniem. Gimnazjum ukończył w 1748 roku, po czym wstąpił na Uniwersytet w Lipsku. Tam w 1752 roku otrzymał tytuł magistra i pozostał na uczelni jako wykładowca filozofii. W kwietniu 1756 roku otrzymał nominację profesorską na Uniwersytecie w Wittenberdze, gdzie wykładał matematykę, fizykę, biologię, filozofię i teologię. Zaledwie dwanaście lat później został mianowany rektorem wittenberdzkiego uniwersytetu. Jest znany głównie jako współtwórca reguły Titiusa-Bodego, dotyczącej średniej odległości planet w Układzie Słonecznym.

Publikacja jest kolorowym reprintem dawnego dzieła - przetłumaczone je na język polski - w książce znajdziemy dwie wersje - oryginalną niemiecką i polskie tłumaczenie. 

27 grudnia 2021 r. Rada Miejska w Chojnicach podjęła uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2022 w Chojnicach „Rokiem Johanna Daniela Titiusa” w 250-lecie ogłoszenia Reguły Titiusa – Bodego.

Dane techniczne

Autor Johann Daniel Titius
ISBN 978-83-957775-7-8
Liczba stron 40
Język niemiecki, polski
Oprawa twarda
Format 15 x 21 cm
Rok wydania 2024

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium