Kaszëbsczi kalãdôrz / Kalendarz kaszubski na 2021 rok

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kaszëbsczi kalãdôrz

Kalendarz kaszubski na 2021 rok - ścienny kalendarz w formacie 40 x 60 cm. zawiera 12 plansz z miesiącami i najważniejszymi datami w języku kaszubskim. 

Po raz kolejny Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zaprasza do spędzenia kalendarzowego roku z kulturą kaszubską. Na rok 2021 przygotowano specjalną edycję kaszubskiego kalendarza – z intencją, by przez najbliższe dwanaście miesięcy na ścianach w domach miłośników Kaszub przewijali się bohaterowie najsłynniejszej epopei kaszubskiej Żëcé i przigòdë Remùsa Aleksandra Majkowskiego.

Do realizacji projektu zaproszono artystę prof. Wawrzyńca Sampa – wybitnego rzeźbiarza i grafika od lat związanego ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustratora licznych książek kaszubskich oraz twórcy najważniejszych kaszubskich pomników i tablic pamiątkowych. Był to swoisty powrót do źródeł – spod jego ręki wyszły pierwsze kalendarze kaszubskie, wydawane jeszcze w latach 70. XX wieku przez ZKP. Dzięki jego talentowi, wrażliwości i znajomości tematyki kaszubskiej postaci znane nam dobrze z kart powieści Majkowskiego ożywają i będą nam patronować w kolejnych miesiącach nadchodzącego 2021 roku. Spotkamy się i z małym Remusem, i Remusem w dorosłym życiu, z jego przyjacielem Trąbą, i z pielgrzymką wejherowską zdążającą do Sianowa na odpust, zaklęta królewianka wskaże nam zapadły zamek i zapyta czy chcemy ją wybawić z magicznej niewoli, pokłonimy się też w oliwskiej katedrze książętom tam spoczywającym. I wiele, wiele więcej…

Odpowiedzialna za opracowanie graficznie Ka Leszczyńska tak przygotowała tę publikację, by miłośnicy epopei w przyszłości mogli wykorzystać przepiękne ilustracje wykonane w technice akwareli i powielone na papierze niepowlekanym i stworzyć sobie prywatną minigalerię.

Dane techniczne

Autor Wawrzyniec Samp
Język kaszubski
Format 40 x 60 cm
Rok wydania 2021

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl