Kaszubskie stegny / Kashubian pathways

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Album dokumentuje działalność artystyczną Jana Miśka, która dotyczy Pomorza, a w szczególności Kaszubszczyzny.  „Kaszubskie stegny” są swoistym artystycznym dokumentem, plastyczno-literacką prezentacją złożonych, często bardzo trudnych losów społeczności Kaszubów.

Tematyka kaszubska w wielu pracach Jana Miśka pojawia się niejako samorzutnie, po części poprzez związki rodzinne, ale głównie z długoletnia współpracą ze środowiskami kaszubskimi w redakcji miesięcznika „Pomerania” oraz podczas pracy przy licznych publikacjach, które projektował dla Zrzeszenia Kaszubskiego i Instytutu Kaszubskiego

„Kaszubskie stegny” są swoistym artystycznym dokumentem, plastyczno-literacką prezentacją złożonych, często bardzo trudnych losów społeczności Kaszubów. Jan Misiek przedstawia ten temat w planie zarówno indywidualnym, jak i na przykładach bardziej ogólnych. Jednym z celów wieloletniej działalności artystycznej Miśka jest utrwalanie pamięci o osobach i miejscach, która czas nieubłaganie zaciera. Przedmioty, zdjęcia, dokumenty, którymi posługuje się w pracy służą wzmocnieniu ekspresji i autentyzmu przekazu.

JAN MISIEK - urodził się w 1949 roku w Słupsku. Studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom uzyskał w pracowni prof. Władysława Jackiewicza w 1975. Artysta uprawia malarstwo, collage i grafikę książkową. Miał ponad 60 wystaw indywidualnych, m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Włoszech, na Litwie. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii.

Dane techniczne

Autor Jan Misiek
ISBN 978-83-65826-34-3
Liczba stron 127
Język polski, angielski
Oprawa twarda
Format 24 x 31 cm
Rok wydania 2019

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium