Lëdzë i czarë. Materiały do nauczania języka kaszubskiego w klasach IV–VI

ledze-i-czare-materialy-do-nauczania-jezyka-kaszubskiego-w-klasach-ivvi.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Lëdzë i czarë Materiały do nauczania języka kaszubskiego w klasach IV–VI to kolejna część materiałów dydaktycznych do nauki języka kaszubskiego, która powstała w oparciu o bajki Jerzego Sampa ze zbioru „Zaklęta stegna”. Materiały przygotowano w formie kart do wpięcia w segregatorze formatu A4.

Koncepcją dydaktyczną, która leży u podstaw zadań dla uczniów jest nauka poprzez działanie językowe. Zachowane zostało także podejście narracyjne, na którym opiera się koncepcja części pierwszej: „Zwierzęta na zaklętej stegnie”. Różnica wynika z wyboru bardziej złożonych językowo bajek oraz proponowanych zadań. 

Karty pracy oparte na tekstach bajek Jerzego Sampa mogą być stosowane podczas nauki w oparciu o podręcznik, w nawiązaniu do zagadnień wskazanych w podstawie programowej. Motywacyjny walor tych materiałów dla klas IV–VI może wynikać z dobrych doświadczeń w ich wykorzystaniu w nauczaniu wczesnoszkolnym czy z oczekiwania na kolejne ciekawe zadania, z którymi uczniowie łączą te materiały. Ponadto praca z dłuższymi tekstami narracyjnymi uświadamia uczniom ich kompetencje językowe. Tradycyjne „czytanki”, które służą prezentacji zagadnienia gramatycznego, przekazują zazwyczaj infantylne treści, co powoduje zniechęcenie i szybki spadek motywacji. Teksty bajek Jerzego Sampa odwołują się do wartości, dotyczą zagadnień, które mogą być przedmiotem refleksji i dyskusji oraz stanowią impuls do sensownych działań językowych.

Dane techniczne

Autor Ewa Andrzejewska, Magdalena Buda
Liczba stron 140
Język kaszubski
Oprawa twarda
Format 21 x 30 cm
Rok wydania 2019

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium