
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Mój płaski kraj. Żuławy





Opis
Stronicie od prowincji, bojąc się że umrzecie z nudów? Staracie się zapomnieć o szarych podwórkach i błotnistych drogach peryferii, szukając piękna i ekscytacji w wielkim świecie? Nie wierzycie, że skrawek Polski z depresją i wiatrakami pompującymi wodę z wiślanego żułu może skrywać bogactwa równe siedmiu cudom świata? Weźcie za przewodnika Andrzeja Kasperka i wyruszcie z nim w podróż na Żuławy.
(z recenzji Krzysztofa Czyżewskiego)
Andrzej Kasperek – dr nauk humanistycznych, pisarz, badacz literatury, działacz opozycji demokratycznej (jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów, aresztowany w stanie wojennym), nauczyciel. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę Back in the DDR i inne opowiadania (2010). Autor tomu esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie (2013) oraz tomu opowiadań Koronczarka (2013). Redaktor Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Prowincja, współpracuje z Klubem Nowodworskim, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury. Opublikował prawie sto artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).
Wielbiciel i piewca Żuław. Jego najnowsza książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o "płaskim kraju", który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.
Dane techniczne
Autor | Andrzej Kasperek |
ISBN | 978-83-65377-06-7 |
Liczba stron | 336 |
Język | polski |
Oprawa | miękka |
Format | 17 x 24,5 cm |
Rok wydania | 2018 |