Mój płaski kraj. Żuławy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24-48h
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

Opis

Stronicie od prowincji, bojąc się że umrzecie z nudów? Staracie się zapomnieć o szarych podwórkach i błotnistych drogach peryferii, szukając piękna i ekscytacji w wielkim świecie? Nie wierzycie, że skrawek Polski z depresją i wiatrakami pompującymi wodę z wiślanego żułu może skrywać bogactwa równe siedmiu cudom świata? Weźcie za przewodnika Andrzeja Kasperka i wyruszcie z nim w podróż na Żuławy.
                                                                                                                                                                                                                                                                     (z recenzji Krzysztofa Czyżewskiego)


Andrzej Kasperek – dr nauk humanistycznych, pisarz, badacz literatury, działacz opozycji demokratycznej (jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów, aresztowany w stanie wojennym), nauczyciel. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę Back in the DDR i inne opowiadania (2010). Autor tomu esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie (2013) oraz tomu opowiadań Koronczarka (2013). Redaktor Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Prowincja, współpracuje z  Klubem Nowodworskim, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury. Opublikował prawie sto artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).
Wielbiciel i piewca Żuław. Jego najnowsza książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o "płaskim kraju", który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.

Dane techniczne

Autor Andrzej Kasperek
ISBN 978-83-65377-06-7
Liczba stron 336
Język polski
Oprawa miękka
Format 17 x 24,5 cm
Rok wydania 2018

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl