

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Naklejka herb Szczecinka

Opis
Naklejka herb Szczecinka. Historycznym i obecnie obowiązującym herbem miasta Szczecinka jest czarny gryf na żółtym (złotym ) polu kroczący w prawo, którego przednie łapy, pazury tylnych łap i dziób są czerwone, a w dolnej prawej części tarczy umieszczona jest biała ryba - jesiotr.
Wielkość: 6,5 x 8 cm
Wyprodukowano na Pomorzu.
Produkty powiązane
Anioł kociewski 47 x 13 cm (ciemne tło)

Dom pod dobrym aniołem - ręcznie malowany na drewnie, zdobiony elementem kociewskich haftów. Wymiary 47 x 13 cm.
Aniołek kociewski (mały ze skrzydłami)

Piękny aniołek, ręcznie malowany na drewnie, zdobiony elementami haftu kociewskiego. Ręcznie malowane wzory mogą się nieznacznie różnić od zdjęcia na stronie.
Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo pomorskie

Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, historię badań, ciekawostki i najlepsze sposoby dotarcia do ponad 50 wybranych obiektów archeologicznych w granicach województwa pomorskiego, a autorzy Piotr Kalka – archeolog oraz Jarosław Ellwart – regionalista i znawca Pomorza – gwarantują wysoki poziom merytoryczny, praktyczny, a także wizualny przewodnika.
Atlas historyczny Pomorza Nadwiślańskiego 1914-2020

W poszczególnych mapach i planszach przedstawiono informacje w dużej mierze będące owocem pierwszym takim zbiorem w pomorskiej historiografii, przez co atlas jest także cennym narzędziem dla profesjonalnego historyka. Publikację podzielono na trzy części: historię podziałów administracyjnych Pomorza na przestrzeni XX wieku, historię podobnych podziałów w kontekście najważniejszych religii obecnych na tym obszarze oraz najobszerniejszy, liczący prawie dwadzieścia tematów, ułożony chronologicznie zbiór prezentujący najważniejsze wydarzenia z lat 1914-2020.
Duchy, zjawy i ukryte skarby województwa pomorskiego

"Książka, którą oddaję w Państwa ręce, jest swoistym przewodnikiem po niezwykłych zakątkach województwa pomorskiego. Wszystkie przedstawione w niej historie mają swoje źródła w legendach, podaniach i przekazach spisanych przez etnografów i pasjonatów tej tematyki."
Gadki kociewskie Elżbiety Pasterskiej. Dycht rychtych po naszamu - o kaliskowych Kociewiakach

Dycht rychtych po naszamu - o kaliskowych Kociewiakach. Gadki kociewskie Elżbiety Pasterskiej - autorka urodziła się w Skarszewach, jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w Kaliskach. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej, jest prezesem Kaliskiego Stowarzyszenia Seniorów. Jej pasją jest pisanie gadek i wierszy kociewskich oraz malarstwo. W prezentowanej książce znajdziemy kilkadziesiąt gadek w gwarze kociewskiej ilustrowanych obrazami Autorki. Na końcu publikacji zamieszczono słowniczek wyrażeń gwarowych.
Gadki Rozaliji. Felietony zebrane

Na całość publikacji składają się wstęp autorki, około 40 felietonów oraz posłowie autorstwa prof. Marii Pająkowskiej-Kensik. Na końcu zamieszczono także słowniczek wyrażeń gwarowych, by publikacja mogła być zrozumiana przez szersze grono odbiorców.
Kociewie. Nieprzewodnik rowerowy

Zapis rowerowych wypraw z lat 2018–2019 po Kociewiu. Autorskie propozycje 20 tras rowerowych o długości od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, w większości w formie pętli umożliwiających rozpoczynanie i kończenie wycieczek w tym samym miejscu (Starogard Gdański, Rynkówka i Rulewo).
Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla

Żuławy i Powiśle to krainy magiczne, pełne tajemnic, legend i opowieści, spowitych w sine pasma mgieł snujących się tuż nad ziemią, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przez ludzi siedzących pod rozłożystymi wierzbami, w podcieniach starych domostw.
Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu. Tom I

"Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu" - wydana w 800-lecie miasta uznawanego za stolicę Kociewia.
Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu. Tom II

II tom "Księgi Jubileuszowej Królewskiego Miasta Starogardu" - wydana w 800-lecie miasta uznawanego za stolicę Kociewia.
Magnes herb Kociewia (otwieracz)

Magnes metalowy herb kociewski. Magnes jest również otwieraczem. Średnica 5,6 cm.
Mapa rowerowa Kociewie i Powiśle (laminowana)

Laminowana mapa Kociewia i Powiśla obejmująca swym zasięgiem obszar powiatów starogardzkiego, tczewskiego, malborskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Na mapie oprócz szlaków rowerowych umieszczono także opisy ważniejszych miejscowości i głównych atrakcji obszaru m. in. Śluzy Biała Góra czy Mostów Tczewskich.
Naklejka haft kociewski (czarna)

Naklejka z piękną kompozycją niezwykle barwnego haftu kociewskiego, zwanego haftem ziemi ze względu na bogactwo występujących w nim roślin i kwiatów z łąk tego regionu na Pomorzu.
Naklejka haft kociewski (maki)

Naklejka herb Kociewia

Naklejka z herbem Kociewia - czerwonym gryfem na tle trójkolorowej tarczy. Wielkość: 6 x 8 cm.
Naklejka herb Starogardu Gdańskiego

Naklejka herb Starogardu Gdańskiego - miasta leżącego na Kociewiu, uznawanego za nieformalną stolicę Kociewia.
Naklejka herb Świecia

Naklejka herbu Świecia jest doskonałym sposobem, aby wyrazić swoją miłość i dumę z tego urokliwego miasta położonego na Kociewiu. Ta piękna naklejka ma wymiary 6,5 x 8 cm, co sprawia, że jest idealna do przyklejenia na różne powierzchnie, takie jak laptop, samochód, torba czy notes.
Naklejka herb Tczewa

Naklejka herbu Tczewa jest doskonałym sposobem, aby wyrazić swoją miłość i dumę z tego urokliwego miasta położonego na Kociewiu. Ta piękna naklejka ma wymiary 6,5 x 8 cm, co sprawia, że jest idealna do przyklejenia na różne powierzchnie, takie jak laptop, samochód, torba czy notes.
Ozdobna deska kociewska

Ozdobna deska kociewska - ciekawy wystrój kuchni w stylu folk. Ręcznie malowana.
Pocztówka kwiaty Kociewia (czarna)

Pocztówka kwiaty Kociewia (czarna). Piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego, zaprojektowany w stylu etnodesignu.
Pocztówka hafty Kociewia

Pocztówka hafty Kociewia - piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego. Wymiary: 10,5 x 15 cm.
Pocztówka serce Kociewia

Pocztówka serce Kociewia - piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego. Wymiary: 10,5 x 15 cm.
Pocztówka Pozdrowienia z Kociewia

Pocztówka Pozdrowienia z Kociewia. Wielkość 10,5 x 15 cm.
Ramka tablica rejestracyjna Kociewie

Rok obrzędowy na Pomorzu

Rok obrzędowy na Pomorzu to cenne źródło wiedzy o przedwojennych zwyczajach kulturowych i tradycjach dla wielu etnologów, historyków, socjologów, kulturoznawców czy po prostu dla mieszkańców Pomorza, którzy mieszkają tu od wielu pokoleń i kultywują dawne tradycje lub upowszechniają je przez działania kulturotwórcze. To także źródło inspiracji dla potomków powojennych osadników, którzy zamieszkują Pomorze Wschodnie – w tym Żuławy i Powiśle.
Rok obrzędowy na wsi kociewskiej

Publikacja ta jest kolejną już, wydaną w ramach 6. Kongresu kociewskiego pozycją. Tym cenniejszą, że opartą o autentycznie wspomnienia sprzed grubo ponad 100 lat. Autor tekstu, Jan Wespa zaprosił nas do dawnej kociewskiej wsi. Zatrzymał nas w niej, by spokojnie opowiedzieć o codziennym życiu i odświętnych radościach. Opowieść jest bardzo autentyczna. Całość napisana gwarą, prostym językiem, bez trywializmów.
Sanktuarium Maryjne Piaseczno

Nowy przewodnik po Sanktuarium Matki Boskiej Piaseckiej, Królowej Pomorza i Matki Jedności ułatwi poznanie dziejów tego miejsca, od ponad 600 lat związanego z kultem maryjnym. Miejsca cudów i łask MB, naznaczonego obecnością wielu ważnych osób i uświęconego pobytem kard. Karola Wojtyły, dziś świętego Jana Pawła II, który 50 lat temu ukoronował wizerunek Maryi. Liczymy, że to wydawnictwo ukaże trwałość kultu i wielowiekową tradycję, która nieustannie przyciąga wiernych do Piaseczna, do tronu Pani na ziemi kociewskiej. Niech pomoże też rozwijać duszpastersko to miejsce, opierając się na pięknym dorobku pokoleń.
Serwetki papierowe - haft kociewski

Paczka zawiera 20 szt. Trójwarstwowe serwetki papierowe z kolorowym nadrukiem kociewskich wzorów.
Serwetki papierowe kociewskie

Paczka zawiera 20 szt. Trójwarstwowe serwetki papierowe z kolorowym nadrukiem kociewskich haftów.
Słowniczek gwary kociewskiej

To kolejny z serii gwarowych słowniczków publikowanych przez Wydawnictwo REGION. Tym razem zapraszamy czytelników na wyprawę do krainy zasiedlonej przez Kociewiaków. Słowniczek, poza częścią leksykograficzną tłumaczącą znaczenie gwarowych słów, wyposażony został w językoznawczo-etnologiczny wstęp charakteryzujący Kociewie oraz wieńczący całość zestaw kociewskich frazeologizmów, powiedzeń i przysłów.
Spacer po starym Starogardzie

Żaden inny eksponat muzealny nie przenosi lepiej człowieka zainteresowanego dziejami w przeszłość jak kartka pocztowa, a to dlatego, że na kartkach pocztowych znajdziemy dosłownie wszystko: zamki, pałace i rezydencje pańskie, wspaniałe widoki i krajobrazy, całe ciągi uliczne i pojedyncze domy, kościoły i kaplice, które już nie istnieją, bądź zostały przebudowane, znanych ludzi i ważne wydarzenia, ale też zwykłe sceny z życia codziennego. Kartki pocztowe dokumentują w sposób pełen wyrazu minioną epokę, która dzięki nim może zostać przywołana do pamięci. Przedstawione Państwu wydawnictwo prezentuje stosunkowo krótki okres z dziejów Starogardu Gdańskiego – od końca XIX wieku do 2. wojny światowej.
Starogard Gdański. Nasze miasto. Fotografia

Starogard Gdański. Nasze miasto. Fotografia - album prezentujący współczesne zdjęcia miasta uznawanego za stolicę Kociewia, grodu o przeszło 800. letniej historii. Całość w kolorze.
Tczew pod okupacją hitlerowską

O wartości publikacji stanowią niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty, także pochodzące z archiwów niemieckich. Książka to historia Tczewa i jego mieszkańców od 1 września 1939 aż po rok 1945; przedstawia nie tylko wielką historię i martyrologię mieszkańców grodu Sambora ale także codzienne życie w okresie okupacji hitlerowskiej.
Elbląskie okruchy XX wieku

Popularnonaukowa publikacja Tomasza Glinieckiego przedstawia Elbląg, który ze starego miasta portowego zmieniał się na przestrzeni wieków w przemysłowy. Opisuje historie Schichaua i jego zięcia, który przejął po nim majątek. Wprowadza czytelnika w początki II wojny światowej, pisząc, że to elblążanie napadli na Polskę. Opisuje prawdziwą historię kapitana Diaczenki. Znajdziemy także informacje jak elblążanie dochodzili do wolności.
Walki o Elbląg styczeń-luty 1945

Popularnonaukowy obraz walk o Elbląg w 1945 roku, wyłaniający się z tysięcy dokumentów radzieckich i niemieckich - wojskowych raportów, wspomnień ludzkich zgłębionych i przytaczanych przez autora publikacji - Tomasz Glinieckiego.
Przewodnik po katedrze elbląskiej

Przewodnik po katedrze elbląskiej - publikacja w ciekawy sposób przybliża historię i wyposażenie elbląskiej świątyni - kościoła św. Mikołaja. Wewnątrz sporo ciekawych kolorowych zdjęć.
Życie społeczne Elbląga w latach 1945-2000 (antykwariat)

Życie społeczne Elbląga w latach 1945-2000 - efekt badań naukowych autorki (pracy doktorskiej), mieszkanki Elbląga - Magdaleny Dubielli-Polakowskiej. Autorka pokusiła się o opisanie życia społecznego Elbląga na przestrzeni 55 powojennych lat. Przestudiowała obszerne materiały źródłowe (kroniki szkolne, parafialne, sprawozdania z działalności różnych organizacji, artykuły lokalnej prasy), często dostępne tylko wąskiemu gronu potencjalnych czytelników, co pozwoliło jej na poznanie wielu aspektów życia społecznego Elbląga.
Tożsamość a przestrzeń w warunkach niestabilnych granic. Przypadek byłego województwa elbląskiego

Województwo elbląskie, wraz z czterdziestoma ośmioma innymi województwami, w 1999 roku zniknęło z mapy administracyjnej Polski. Po kilkuletnich dyskusjach, staraniach, a nierzadko nawet walkach części mieszkańców i lokalnych liderów o przynależność terytorialną i kształt granic dwudziestotrzyletnie Elbląskie zostało podzielone pomiędzy dwa nowe, duże województwa: pomorskie i warmińsko-mazurskie.
Sekrety Kołobrzegu

Mamy dla Państwa nie lada atrakcję: możliwość odpoczynku w samym centrum Kołobrzegu, w odległości zaledwie kilkuset metrów od morza, starówki oraz molo. A to wszystko podczas wczasów… wagonowych! Drogie Panie, prosimy pamiętać o spakowaniu obszernych pantalonów i plażowych trzewików. Panowie, w waszych walizkach nie może zabraknąć pasiastych strojów okrywających korpus i nogi do kolan.
Twierdza Kołobrzeg / Festung Kolberg. Mapa turystyczna

W czasie swoich burzliwych dziejów Kołobrzeg był często oblegany, nierzadko opierając się atakującym, dowodząc skuteczności i celowości wybudowanych umocnień. Oparta na materiałach archiwalnych i badaniach terenowych mapa pokazuje zachowane budowle przypominające dawną świetność twierdzy oraz liczne obiekty militarne w jej okolicach.
Nazwy terenowe lądowe i wodne powiatu kołobrzeskiego

Publikacja doktora Andrzeja Chludzińskiego przygotowana ze szczegółowymi przypisami, indeksami, rozbudowaną bibliografią zawiera sto kilkadziesiąt haseł, pomieszczonych w dwóch osobnych działach: "Słownik nazw terenowych lądowych" oraz "Słownik nazw terenowych wodnych". Zaletą opracowania tych haseł jest przejrzystość i klarowność - tak w budowie, jak i w opisie.
Sekrety Szczecina

Żadne inne duże polskie miasto nie ma tylu tajemniczych i niezwykłych historii co Szczecin. Dlaczego? Bo nigdzie indziej losy nie potoczyły się w tak skomplikowany sposób. W ciągu wieków miastem władali na przemian Niemcy, Polacy, Francuzi i Szwedzi. W czasie II wojny światowej największe zniszczenia spowodowali w nim nie Rosjanie, lecz… Anglicy. Wiele razy w oficjalnej historii Szczecina próbowano przemilczać niewygodne fakty lub wymyślać nieprawdziwe propagandowe hasła. Tymczasem na przełomie XIX i XX wieku było to jedno z najważniejszych miast Europy.
Szczecińskie tramwaje

Książka ta powstała z pasji do komunikacji miejskiej. Dokumentuje szczególną historię Szczecina, w którym tramwaje pojawiły się już w drugiej połowie XIX wieku, odgrywając ważną rolę w życiu miasta. Najpierw tramwaje konne, następnie wraz z postępem techniki i elektryfikacją sieci tramwaje elektryczne stały się charakterystyczną częścią miejskiego krajobrazu.
Sekrety Szczecina - część 2

Zapraszamy do kolejnej podróży w czasie z Romanem Czejarkiem, który jest kopalnią wiedzy o ciekawostkach i sekretach dawnego Szczecina. Tym niezwykłym miastem na przemian władali Niemcy, Szwedzi, Francuzi, Duńczycy i Polacy. Swoje tajemnicze enklawy mieli tu także Rosjanie, pisząc po dostatniej wojnie jeden z najbardziej niezwykłych rozdziałów historii miasta nad Odrą.
Naklejka herb Szczecina

Naklejka herb Szczecina - miasta leżącego na Pomorzu Zachodnim. Herbem Miasta jest koronowana głowa gryfa w kolorze czerwonym na niebieskim polu tarczy o stosunku wysokości do szerokości 1 : 0,75 w dolnej części w kształcie łuku. Korona i dziób są koloru złotego. Krawędź tarczy jest obramowana kolorem złotym.
Sekrety Szczecina - część 3 (PRL)

Szczecin to niezwykłe miasto o barwnej historii. Kto wie, czy jej najciekawszy okres nie przypada na lata PRL-u? Z jednej strony mewki, Baltona, bony PKO, Pewex, podejrzana „Bajka”, Kaskada, Karel Gott oraz pierwszy striptiz. Z drugiej robotnicze protesty grudnia 1970 roku i sierpnia 1980 roku, Marian Jurczyk, „Solidarność ’80”, agenci SB, a nawet podstawione panienki mające być przynętą dla marynarzy z Zachodu.
Szlaki kajakowe powiatu szczecineckiego

Nowe, uaktualnione wydanie przewodnika po szlakach kajakowych powiatu szczecineckiego jest propozycją zarówno dla doświadczonych wodniaków, jak i początkujących kajakarzy. Zawiera opis 60 miejscowości leżących przy oznakowanych szlakach kajakowych, mapki, zdjęcia oraz przydatne dla turystów informacje.
Szczecin, którego nie ma - Stettin, das es nicht mehr gibt

Żadne inne miasto w Polsce nie zmieniło tak swojego oblicza w ciągu ostatnich stu lat jak Szczecin. Wszystko przez niezwykle skomplikowaną historię. Dynamicznie rozwijający się przedwojenny Stettin zachwycał wielkością, monumentalnością budowli, rozmachem inwestycji. Tamtego miasta już nie ma.
Powiat szczecinecki. Przewodnik dla aktywnych

To kolejny z serii powiatowych przewodników publikowanych przez Wydawnictwo REGION. Tym razem ich autor – Jarosław Ellwart – zaprasza czytelników do aktywnego spędzenia wolnego czasu w niezwykłych miejscach powiatu szczecineckiego. Tradycyjnie w książce zaprezentowane zostały opisy wybranych miejscowości i ich największych atrakcji oraz trasy turystyczne (piesze, rowerowe i kajakowe), które pozwolą się z nimi zapoznać.
Szczecin przełomu wieków XIX/XX. Opowieść o życiu miasta + CD

Szczecin przełomu wieków to książka pokazująca dawne miasto nad Odrą w okresie jego najbardziej dynamicznego rozwoju. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat, od końca XIX wieku do pierwszej połowy wieku XX, niemiecki Stettin stał się jedną z największych aglomeracji Europy! Autor pokazuje burzliwe dzieje miasta, przedstawia najbardziej charakterystyczne miejsca, pisze o sukcesach i o problemach oraz o ludziach, którzy sto lat temu mieszkali w Szczecinie.
Historia kręci drejdlem. Z dziejów (nie tylko) szczecińskich Żydów

Książka Eryka Krasuckiego Historia kręci drejdlem… to zbiór tekstów, które składają się na wielowątkową opowieść o historii społeczności żydowskiej w Szczecinie i w regionie. W pracy znalazły się teksty syntetyczne, obejmujące kilkusetletnie dzieje Żydów na Pomorzu Zachodnim, a także studia szczegółowo odnoszące się do wybranych wątków powojennej historii, np. wydarzeń Marca’68.
Z dziejów ziemi drawskiej i szczecineckiej / Aus Der Geschichte Des Dramburger Und Neustettiner Landes

Z dziejów ziemi drawskiej i szczecineckiej / Aus Der Geschichte Des Dramburger Und Neustettiner Landes.
Średniowieczne kościoły granitowe Pomorza Szczecińskiego i Nowej Marchii

Książka ta to owoc naukowych fascynacji, historycznych studiów, bibliotecznych kwerend i niezliczonych wypraw terenowych doktora Dariusza Piaska. Autor analizuje w niej ponad 120 kościołów granitowych na terenie Pomorza Zachodniego oraz dawnej Nowej Marchii, zbudowanych pomiędzy XIII a połową XIV stulecia. Ten fenomen architektoniczno-artystyczny, opisany w 1950 roku przez Zygmunta Święchowskiego, nie doczekał się od tego czasu żadnego znaczącego opracowania. Dariusz Piasek wprowadza czytelnika na teren, który na historyczno-artystycznej mapie Polski pozostaje do dziś terra ignota.
Szlaki powiatu szczecineckiego. Przewodnik po szlakach rowerowych i pieszych

Szlaki powiatu szczecineckiego. Przewodnik po szlakach rowerowych i pieszych - prezentacja 21 znakowanych szlaków w powiecie, zwięzły opis ponad 60 miejscowości, dodatkowo zdjęcia, plany miast i mapki szlaków.
Kolorowy Szczecin na starych pocztówkach. Steittin in Farbe auf alten postkarten

Kolorowy Szczecin to najnowszy album Romana Czejarka, znanego kolekcjonera dawnych szczecińskich pamiątek oraz dziennikarza ogólnopolskiego radia i telewizji. Jest to jednak pozycja zupełnie inna od dotychczasowych. Każdy z nas jest przyzwyczajony do tego, że kiedy sięgamy po archiwalne zdjęcia mamy do czynienia z czarno-białą fotografią. Nic bardziej mylnego! Sto lat temu zdarzały się kolorowe ilustracje.