

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Naklejka herb Tuchola

Opis
Naklejka herb Tucholi. Przedstawia na błękitnej tarczy górną część postaci świętej Małgorzaty, w srebrnej szacie. Święta trzyma w lewej ręce złoty kij pielgrzymi zakończony krzyżem greckim, a w uniesionej prawej – srebrnego gołębia, skierowanego w lewo. Na jej głowie złota korona, wokół głowy – srebrny nimb.
Wielkość: 6,5 x 8 cm
Wyprodukowano na Pomorzu.
Produkty powiązane
Anioł kociewski 47 x 13 cm (ciemne tło)

Dom pod dobrym aniołem - ręcznie malowany na drewnie, zdobiony elementem kociewskich haftów. Wymiary 47 x 13 cm.
Aniołek kociewski (mały ze skrzydłami)

Piękny aniołek, ręcznie malowany na drewnie, zdobiony elementami haftu kociewskiego. Ręcznie malowane wzory mogą się nieznacznie różnić od zdjęcia na stronie.
Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo pomorskie

Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, historię badań, ciekawostki i najlepsze sposoby dotarcia do ponad 50 wybranych obiektów archeologicznych w granicach województwa pomorskiego, a autorzy Piotr Kalka – archeolog oraz Jarosław Ellwart – regionalista i znawca Pomorza – gwarantują wysoki poziom merytoryczny, praktyczny, a także wizualny przewodnika.
Atlas historyczny Pomorza Nadwiślańskiego 1914-2020

W poszczególnych mapach i planszach przedstawiono informacje w dużej mierze będące owocem pierwszym takim zbiorem w pomorskiej historiografii, przez co atlas jest także cennym narzędziem dla profesjonalnego historyka. Publikację podzielono na trzy części: historię podziałów administracyjnych Pomorza na przestrzeni XX wieku, historię podobnych podziałów w kontekście najważniejszych religii obecnych na tym obszarze oraz najobszerniejszy, liczący prawie dwadzieścia tematów, ułożony chronologicznie zbiór prezentujący najważniejsze wydarzenia z lat 1914-2020.
Duchy, zjawy i ukryte skarby województwa pomorskiego

"Książka, którą oddaję w Państwa ręce, jest swoistym przewodnikiem po niezwykłych zakątkach województwa pomorskiego. Wszystkie przedstawione w niej historie mają swoje źródła w legendach, podaniach i przekazach spisanych przez etnografów i pasjonatów tej tematyki."
Gadki kociewskie Elżbiety Pasterskiej. Dycht rychtych po naszamu - o kaliskowych Kociewiakach

Dycht rychtych po naszamu - o kaliskowych Kociewiakach. Gadki kociewskie Elżbiety Pasterskiej - autorka urodziła się w Skarszewach, jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w Kaliskach. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej, jest prezesem Kaliskiego Stowarzyszenia Seniorów. Jej pasją jest pisanie gadek i wierszy kociewskich oraz malarstwo. W prezentowanej książce znajdziemy kilkadziesiąt gadek w gwarze kociewskiej ilustrowanych obrazami Autorki. Na końcu publikacji zamieszczono słowniczek wyrażeń gwarowych.
Gadki Rozaliji. Felietony zebrane

Na całość publikacji składają się wstęp autorki, około 40 felietonów oraz posłowie autorstwa prof. Marii Pająkowskiej-Kensik. Na końcu zamieszczono także słowniczek wyrażeń gwarowych, by publikacja mogła być zrozumiana przez szersze grono odbiorców.
Kociewie. Nieprzewodnik rowerowy

Zapis rowerowych wypraw z lat 2018–2019 po Kociewiu. Autorskie propozycje 20 tras rowerowych o długości od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, w większości w formie pętli umożliwiających rozpoczynanie i kończenie wycieczek w tym samym miejscu (Starogard Gdański, Rynkówka i Rulewo).
Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla

Żuławy i Powiśle to krainy magiczne, pełne tajemnic, legend i opowieści, spowitych w sine pasma mgieł snujących się tuż nad ziemią, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przez ludzi siedzących pod rozłożystymi wierzbami, w podcieniach starych domostw.
Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu. Tom I

"Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu" - wydana w 800-lecie miasta uznawanego za stolicę Kociewia.
Księga Jubileuszowa Królewskiego Miasta Starogardu. Tom II

II tom "Księgi Jubileuszowej Królewskiego Miasta Starogardu" - wydana w 800-lecie miasta uznawanego za stolicę Kociewia.
Magnes herb Kociewia (otwieracz)

Magnes metalowy herb kociewski. Magnes jest również otwieraczem. Średnica 5,6 cm.
Mapa rowerowa Kociewie i Powiśle (laminowana)

Laminowana mapa Kociewia i Powiśla obejmująca swym zasięgiem obszar powiatów starogardzkiego, tczewskiego, malborskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Na mapie oprócz szlaków rowerowych umieszczono także opisy ważniejszych miejscowości i głównych atrakcji obszaru m. in. Śluzy Biała Góra czy Mostów Tczewskich.
Naklejka haft kociewski (czarna)

Naklejka z piękną kompozycją niezwykle barwnego haftu kociewskiego, zwanego haftem ziemi ze względu na bogactwo występujących w nim roślin i kwiatów z łąk tego regionu na Pomorzu.
Naklejka haft kociewski (maki)

Naklejka herb Kociewia

Naklejka z herbem Kociewia - czerwonym gryfem na tle trójkolorowej tarczy. Wielkość: 6 x 8 cm.
Naklejka herb Starogardu Gdańskiego

Naklejka herb Starogardu Gdańskiego - miasta leżącego na Kociewiu, uznawanego za nieformalną stolicę Kociewia.
Naklejka herb Świecia

Naklejka herbu Świecia jest doskonałym sposobem, aby wyrazić swoją miłość i dumę z tego urokliwego miasta położonego na Kociewiu. Ta piękna naklejka ma wymiary 6,5 x 8 cm, co sprawia, że jest idealna do przyklejenia na różne powierzchnie, takie jak laptop, samochód, torba czy notes.
Naklejka herb Tczewa

Naklejka herbu Tczewa jest doskonałym sposobem, aby wyrazić swoją miłość i dumę z tego urokliwego miasta położonego na Kociewiu. Ta piękna naklejka ma wymiary 6,5 x 8 cm, co sprawia, że jest idealna do przyklejenia na różne powierzchnie, takie jak laptop, samochód, torba czy notes.
Ozdobna deska kociewska

Ozdobna deska kociewska - ciekawy wystrój kuchni w stylu folk. Ręcznie malowana.
Pocztówka kwiaty Kociewia (czarna)

Pocztówka kwiaty Kociewia (czarna). Piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego, zaprojektowany w stylu etnodesignu.
Pocztówka hafty Kociewia

Pocztówka hafty Kociewia - piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego. Wymiary: 10,5 x 15 cm.
Pocztówka serce Kociewia

Pocztówka serce Kociewia - piękny wzór tradycyjnego haftu kociewskiego. Wymiary: 10,5 x 15 cm.
Pocztówka Pozdrowienia z Kociewia

Pocztówka Pozdrowienia z Kociewia. Wielkość 10,5 x 15 cm.
Ramka tablica rejestracyjna Kociewie

Rok obrzędowy na Pomorzu

Rok obrzędowy na Pomorzu to cenne źródło wiedzy o przedwojennych zwyczajach kulturowych i tradycjach dla wielu etnologów, historyków, socjologów, kulturoznawców czy po prostu dla mieszkańców Pomorza, którzy mieszkają tu od wielu pokoleń i kultywują dawne tradycje lub upowszechniają je przez działania kulturotwórcze. To także źródło inspiracji dla potomków powojennych osadników, którzy zamieszkują Pomorze Wschodnie – w tym Żuławy i Powiśle.
Rok obrzędowy na wsi kociewskiej

Publikacja ta jest kolejną już, wydaną w ramach 6. Kongresu kociewskiego pozycją. Tym cenniejszą, że opartą o autentycznie wspomnienia sprzed grubo ponad 100 lat. Autor tekstu, Jan Wespa zaprosił nas do dawnej kociewskiej wsi. Zatrzymał nas w niej, by spokojnie opowiedzieć o codziennym życiu i odświętnych radościach. Opowieść jest bardzo autentyczna. Całość napisana gwarą, prostym językiem, bez trywializmów.
Sanktuarium Maryjne Piaseczno

Nowy przewodnik po Sanktuarium Matki Boskiej Piaseckiej, Królowej Pomorza i Matki Jedności ułatwi poznanie dziejów tego miejsca, od ponad 600 lat związanego z kultem maryjnym. Miejsca cudów i łask MB, naznaczonego obecnością wielu ważnych osób i uświęconego pobytem kard. Karola Wojtyły, dziś świętego Jana Pawła II, który 50 lat temu ukoronował wizerunek Maryi. Liczymy, że to wydawnictwo ukaże trwałość kultu i wielowiekową tradycję, która nieustannie przyciąga wiernych do Piaseczna, do tronu Pani na ziemi kociewskiej. Niech pomoże też rozwijać duszpastersko to miejsce, opierając się na pięknym dorobku pokoleń.
Serwetki papierowe - haft kociewski

Paczka zawiera 20 szt. Trójwarstwowe serwetki papierowe z kolorowym nadrukiem kociewskich wzorów.
Serwetki papierowe kociewskie

Paczka zawiera 20 szt. Trójwarstwowe serwetki papierowe z kolorowym nadrukiem kociewskich haftów.
Słowniczek gwary kociewskiej

To kolejny z serii gwarowych słowniczków publikowanych przez Wydawnictwo REGION. Tym razem zapraszamy czytelników na wyprawę do krainy zasiedlonej przez Kociewiaków. Słowniczek, poza częścią leksykograficzną tłumaczącą znaczenie gwarowych słów, wyposażony został w językoznawczo-etnologiczny wstęp charakteryzujący Kociewie oraz wieńczący całość zestaw kociewskich frazeologizmów, powiedzeń i przysłów.
Spacer po starym Starogardzie

Żaden inny eksponat muzealny nie przenosi lepiej człowieka zainteresowanego dziejami w przeszłość jak kartka pocztowa, a to dlatego, że na kartkach pocztowych znajdziemy dosłownie wszystko: zamki, pałace i rezydencje pańskie, wspaniałe widoki i krajobrazy, całe ciągi uliczne i pojedyncze domy, kościoły i kaplice, które już nie istnieją, bądź zostały przebudowane, znanych ludzi i ważne wydarzenia, ale też zwykłe sceny z życia codziennego. Kartki pocztowe dokumentują w sposób pełen wyrazu minioną epokę, która dzięki nim może zostać przywołana do pamięci. Przedstawione Państwu wydawnictwo prezentuje stosunkowo krótki okres z dziejów Starogardu Gdańskiego – od końca XIX wieku do 2. wojny światowej.
Starogard Gdański. Nasze miasto. Fotografia

Starogard Gdański. Nasze miasto. Fotografia - album prezentujący współczesne zdjęcia miasta uznawanego za stolicę Kociewia, grodu o przeszło 800. letniej historii. Całość w kolorze.
Tczew pod okupacją hitlerowską

O wartości publikacji stanowią niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty, także pochodzące z archiwów niemieckich. Książka to historia Tczewa i jego mieszkańców od 1 września 1939 aż po rok 1945; przedstawia nie tylko wielką historię i martyrologię mieszkańców grodu Sambora ale także codzienne życie w okresie okupacji hitlerowskiej.
Elbląskie okruchy XX wieku

Popularnonaukowa publikacja Tomasza Glinieckiego przedstawia Elbląg, który ze starego miasta portowego zmieniał się na przestrzeni wieków w przemysłowy. Opisuje historie Schichaua i jego zięcia, który przejął po nim majątek. Wprowadza czytelnika w początki II wojny światowej, pisząc, że to elblążanie napadli na Polskę. Opisuje prawdziwą historię kapitana Diaczenki. Znajdziemy także informacje jak elblążanie dochodzili do wolności.
Walki o Elbląg styczeń-luty 1945

Popularnonaukowy obraz walk o Elbląg w 1945 roku, wyłaniający się z tysięcy dokumentów radzieckich i niemieckich - wojskowych raportów, wspomnień ludzkich zgłębionych i przytaczanych przez autora publikacji - Tomasz Glinieckiego.
Przewodnik po katedrze elbląskiej

Przewodnik po katedrze elbląskiej - publikacja w ciekawy sposób przybliża historię i wyposażenie elbląskiej świątyni - kościoła św. Mikołaja. Wewnątrz sporo ciekawych kolorowych zdjęć.
Życie społeczne Elbląga w latach 1945-2000 (antykwariat)

Życie społeczne Elbląga w latach 1945-2000 - efekt badań naukowych autorki (pracy doktorskiej), mieszkanki Elbląga - Magdaleny Dubielli-Polakowskiej. Autorka pokusiła się o opisanie życia społecznego Elbląga na przestrzeni 55 powojennych lat. Przestudiowała obszerne materiały źródłowe (kroniki szkolne, parafialne, sprawozdania z działalności różnych organizacji, artykuły lokalnej prasy), często dostępne tylko wąskiemu gronu potencjalnych czytelników, co pozwoliło jej na poznanie wielu aspektów życia społecznego Elbląga.
Tożsamość a przestrzeń w warunkach niestabilnych granic. Przypadek byłego województwa elbląskiego

Województwo elbląskie, wraz z czterdziestoma ośmioma innymi województwami, w 1999 roku zniknęło z mapy administracyjnej Polski. Po kilkuletnich dyskusjach, staraniach, a nierzadko nawet walkach części mieszkańców i lokalnych liderów o przynależność terytorialną i kształt granic dwudziestotrzyletnie Elbląskie zostało podzielone pomiędzy dwa nowe, duże województwa: pomorskie i warmińsko-mazurskie.
Słownik nazwisk mieszkańców parafii Jeleńcz pod Tucholą (1596-1831)

W pracy tej przedstawiono nazwiska mieszkańców parafii Jeleńcz z okresu od końca XVI wieku do roku 1831 w postaci słownika w układzie alfabetycznym z objaśnieniem etymologicznym (część II). W związku z obszernym materiałem antroponimicznym i wieloma problemami z nim związanymi część syntetyczna, polegająca na omówieniu zaprezentowanego materiału – słowotwórstwo nazwisk, omówienie licznych nazwisk niemieckich (jak też innych obcych), omówienie cech językowych – zawarta będzie w odrębnej publikacji zwartej, która wydana zostanie w Wydawnictwie Naukowym Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Borowiacy z Borów Tucholskich

To kolejna pozycja z popularnej serii „ABC”, która w skondensowanej formie prezentuje najważniejsze informacje na temat mieszkańców Borów Tucholskich, ich historię oraz teraźniejszość. Publikacja prezentuje kulturę materialną, dawne wierzenia, a także charakterystyczne elementy mowy Borowiaków.
Mapa Tucholski Park Krajobrazowy

Mapa topograficzno-turystyczna obejmująca swym zasięgiem fragment olbrzymiego kompleksu leśnego Borów Tucholskich. Doskonale nadaje się na piesze i rowerowe wędrówki po tych interesujących terenach. Możemy tu odkryć m.in. akwedukt w Fojutowie, dawny gród w Raciążu, czy odbyć arcyciekawą wędrówkę wzdłuż przepięknej Brdy.
Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich

Kociewie i Bory Tucholskie to dwie niezwykle malownicze krainy, w których najważniejszą rolę odgrywa natura. Tajemnicze lasy, lśniąca tafla jeziora. rzeki przecinające niczym srebrzyste wstęgi złociste pola i zielone łąki, wśród nich wsie i miasta - jakby wtopione w ten urokliwy i wyjątkowy krajobraz. To wszystko na przestrzeni wieków sprzyjało tworzeniu podań i legend.
Tradycyjna kuchnia Borów Tucholskich

Przepisy zaprezentowane w niniejszej publikacji zostały zebrane wśród gospodyń wiejskich z okolic Tucholi, Cekcyna, Gostycyna, Kęsowa, Lubiewa, Osia i Śliwic.
Mapa Bory Tucholskie Rezerwat Biosfery

Dwuczęściowa mapa obejmująca swym zasięgiem Bory Tucholskie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście przy aktywnym wypoczynku, takie jak infrastruktura turystyczna oraz miejsca godne odwiedzenia. Przy opracowywaniu wydawnictwa Bory Tucholskie sporo uwagi poświęcono różnorodnym formom ochrony przyrody.
Rybołówstwo Borowiaków Tucholskich

Drukarnia w Borach Tucholskich z lat 1941-1943

Książka przybliża dzieje Głosu Serca Polskiego – tajnej drukarni zlokalizowanej podczas II wojny światowej w Borach Tucholskich na Kociewiu, a także konspiracyjnego pisma wydawanego przez Tajną Organizację Wojskową „Gryf Pomorski”.
Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich (antykwariat)

Kociewie i Bory Tucholskie to dwie niezwykle malownicze krainy, w których najważniejszą rolę odgrywa natura. Tajemnicze lasy, lśniąca tafla jeziora. rzeki przecinające niczym srebrzyste wstęgi złociste pola i zielone łąki, wśród nich wsie i miasta - jakby wtopione w ten urokliwy i wyjątkowy krajobraz. To wszystko na przestrzeni wieków sprzyjało tworzeniu podań i legend.
Wzory haftu kaszubskiego. Szkoła borowiacka i tucholska

Teczka haftu: "Wzory haftu kaszubskiego. Szkoła borowiacka i tucholska" zawiera plansze kolorowe oraz czarno -białe matryce do kopiowania. W opisie podano kolorystykę nici oraz techniki wyszywania.
Ozdobna deska - borowiacka para folk (Bory Tucholskie)

Ozdobna deska folk - Bory Tucholskie - ciekawy wystrój w stylu folk. Ręcznie malowana.
Mapa rowerowa Bory Tucholskie i Ziemia Chojnicka (laminowana)

Laminowana mapa Borów Tucholskich i Ziemi Chojnickiej obejmująca swym zasięgiem obszar powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Na mapie oprócz szlaków rowerowych umieszczone zostały także szlaki turystyki pieszej oraz szlaki kajakowe. Dodatkowo zawarto także opisy ważniejszych miejscowości i głównych atrakcji obszaru jak m. in. Parku Narodowego Bory Tucholskie czy Kaszubskiej Marszruty.
Mapa Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie

Doskonała i aktualna mapa charakterystycznego parku krajobrazowego, który zawiera w swoim obszarze perłę tutejszej przyrody - Park Narodowy Bory Tucholskie. Mapa obejmuje najbardziej atrakcyjne rejony Kaszub południowych (m.in. znane miejscowości letniskowe - Swornegacie, Charzykowy, Drzewicz i inne) oraz całą otaczającą infrastrukturę turystyczną. Pokazuje też znaczną część prawdziwego przeboju turystycznego tej okolicy, czyli trasy rowerowej zwaną Kaszubską Marszrutą.
Zestaw naklejek borowiackich (białe tło)

Zestaw naklejek haftu borowiackiego. Na jednym arkuszu znajdują się 23 naklejki na białym podkładzie. Świetna pomoc i zabawa dla dzieci przybliżająca hafty z Borów Tucholskich.
Magnes okrągły haft kaszubski - szkoła borowiacka (otwieracz)

Magnes haft kaszubski (szkoła borowiacka). Magnes metalowy z wzorem haftu kaszubskiego, szkoły borowiackiej. Magnes jest również otwieraczem.
Zakładka haft kaszubski (szkoła borowiacka)

Zakładka haft kaszubski (szkoła borowiacka). Jedna strona przedstawia tradycyjny haft kaszubski szkoły borowiackiej. Druga strona zawiera opis haftu. Zakładka to idealny dodatek do kompletu z książką.