Od huzarów śmierci do Eltona Johna 100 lat Opery Leśnej w Sopocie + 4 guldeny sopockie

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 39,20 zł 39.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pasjonująca opowieść o dziejach najsłynniejszego polskiego amfiteatru o "kryształowej akustyce", przepięknie położonego w małej cienistej dolinie wśród leśnych wzgórz. Autor zaprasza czytelników w tę podróż przez 100 lat historii Opery Leśnej, odsłaniając przed nimi nieznane często do tej pory fakty, tajemnice i sensacje oraz najciekawsze epizody z barwnej kroniki wydarzeń leśnej sceny. Przypomina monumentalne realizacje operowe, liczne koncerty, przeglądy i festiwale. 100 lat Opery Leśnej to bowiem historia, rozpoczynająca się od idei plenerowej sceny jako letniej atrakcji Ostseebad Zoppot, poprzez "świątynię germańskiego ducha", w której niepodzielnie panowały inscenizacje wagnerowskich oper i do której co roku "pielgrzymowały" tysiące nie tylko niemieckich melomanów, poprzez powojenne "oswajanie" legendy i mitu Waldoper dla potrzeb nowej rzeczywistości, aż po coroczne festiwalowe koncerty polskich i zagranicznych gwiazd muzycznej sceny. Bogato ilustrowana książka, zawierająca unikalne materiały archiwalne (zdjęcia, plakaty, bilety, programy itp), stanowi nie tylko istną kopalnię wiedzy na temat unikalnego obiektu, które miliony widzów (nie tylko w Polsce) znają z licznych transmisji telewizyjnych, ale i wyjątkowo wciągające "czytadło", które usatysfakcjonuje każdego czytelnika.
Wydawnictwo to wzbogacili wyjątkowymi prezentami przyjaciele autora. Doskonały pisarz Paweł Huelle uzupełnił bowiem jego barwną opowieść wstępem oraz literackim "ozdobnikiem" - fragmentem niepublikowanej powieści "Piękna Greta", związanym również z Operą Leśną. Barbara Kaczmarowska-Hamilton (wzięta portrecistka, sopocianka, dziś mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii), namalowała z kolei portret autora, który wykorzystujemy na okładce.
Wojciech Fułek - pomysłodawca i autor tego wydawnictwa, "sopocianin od zawsze i na zawsze", pisarz, poeta, publicysta muzyczny, autor tekstów piosenek i licznych filmów dokumentalnych (m.in. "Czy mnie jeszcze pamiętasz" o Czesławie Niemenie), posiada w swoim twórczym dorobku już 8 książek. Swojemu rodzinnemu miastu poświęcił do tej pory nie tylko ponad 1000 opracowań i publikacji prasowych, ale i trzy ważne albumy: nostalgiczny "Sopot - sezon, miejsca, chwile" (2003) i "Krótka historia nieskończoności - sopockie molo" (2005) - razem z malarzem, scenografem i fotografikiem Maciejem Szemelowskim oraz nagrodzony w roku 2008 prestiżową nagrodą "Pro Libro Legendo" - wydawniczy przebój L&L "Kurort w cieniu PRL-u; Sopot 1945-1989" (razem z Romanem Stinzingiem)

Do książki dołączona okolicznościowa moneta 4 Guldeny Sopockie - 100 lat Opery Leśnej.
Dane techniczne

Autor Wojciech Fułek
ISBN 978-83-60597-40-8
Liczba stron 208
Język polski
Oprawa twarda
Format 17 x 25 cm
Rok wydania 2009
Autor Wojciech Fułek

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl