Revjinë

Dostępność: brak towaru
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Revjinë, to linki przymocowane do żagla w jego dolnej części. Służą do zmniejszania powierzchni żagla podczas silnego wiatru. Wiersze Artura Jabłońskiego, które składają się na tomik pod takim właśnie tytułem, powstawały na przestrzeni minionych 25 lat. Ukazywały się w pismach takich jak "Pomerania", "Zsziwk", "Norda" oraz "SKRA -pjismjono wo kùlturze". Były również publikowane w Lëteracczim kaszëbsczim salonie, czyli w grupie na facebooku oraz np. w podręcznikach do nauki języka i literatury kaszubskiej dla licealistów. Wreszcie 26 z tych prac doczekało się wydania w książce poetyckiej, czego podjęło się Wydawnictwo SKRA ze Złocieńca / Falkembórga na Pomorzu Zachodnim. Redakcji opublikowanego materiału dokonał Maciej Bandur, redaktor, tłumacz i nauczyciel języka kaszubskiego. Okładkę książki zaprojektował Krzysztof Wroński, artysta grafik z Gdyni.
Autor tomiku, Artur Jabłoński, to m.in. twórca trzech książek prozą w języku kaszubskim, które przez krytykę nazwane zostały trylogią północy, są to powieści: Namerkôny (2013), Smùgã (2014) i Fényks (2015). O swoich wierszach z tomiku Revjinë Artur Jabłoński mówi, że podczas różnych życiowych sztormów, skupienie się na ich powstaniu, pozwoliło mu utrzymać właściwy życiowy kurs.      

Całość wydana niezwykle starannie od strony edytorskiej, uwagę przykuwa ciekawa okładka zaprojektowana przez Krzysztofa Wrońskiego. W książce znajdziemy ponadto informacje związane z j. kaszubskim i rodzajem słownictwa zastosowanego w utworach, mającym swe korzenie w nordowych dialektach kaszubszczyzny.

Dane techniczne

Autor Artùr Jablonskji
ISBN 978-83-951243-1-0
Liczba stron 52
Język kaszubski
Oprawa miękka
Format 11 x 20,5 cm
Rok wydania 2020

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium