Rola małżeństw mieszanych w procesie integracji społecznej (na przykładzie badań z terenu powiatu bytowskiego)

Rola-małżeństw-mieszanych-w-procesie-integracji-społecznej-na-przykładzie-badań-z-terenu-powiatu-bytowskiego.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 53,00 zł 53.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Rola małżeństw mieszanych w procesie integracji społecznej (na przykładzie badań z terenu powiatu bytowskiego) - Studia i materiały z dziejów Bytowa oraz ziemi bytowskiej - tom I.

Zawartość tomu stanowi rozprawa doktorska, którą Stanisław Literski napisał pod kierunkiem doc. Bolesława Maroszka i obronił na Uniwersytecie Gdańskim w 1973 r. Jej tytuł brzmiał: "Rola małżeństw mieszanych w procesie integracji społecznej (na przykładzie badań z terenu powiatu bytowskiego)". Liczyła ona 275 stron, na które składają się: wstęp, pięć rozdziałów (Zarys problematyki pracy i metody badań; Przemiany demograficzne i społeczne w powiecie bytowskim w latach 1945-1965; Struktura zawartych małżeństw mieszanych w powiecie bytowskim w latach 1945-1965; Małżeństwa mieszane wskaźnikiem integracji społecznej oraz Małżeństwa mieszane czynnikiem integracji społecznej), zakończenie i wnioski, bibliografia i obszerny aneks źródłowy (relacje, ankieta, tabele statystyczne).

Na początku tomu znajduje się wprowadzenie autorstwa prof. prof. Józefa Borzyszkowskiego i Cezarego Obracht-Prondzyńskiego, w którym przedstawiono biografię autora i jego drogę naukową, ale też uwzględniono kontekst społeczny i naukowy, w jakim badania zostały wykonane (metodologia, podstawy teoretyczne, znaczenie paradygmaty integracyjnego w badaniach na ziemiach zachodnich i północnych).

Publikacja wydana przez: Instytut Kaszubski i Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie.

Dane techniczne

Autor Stanisław Literski
ISBN 978-83-65826-99-2
Liczba stron 294
Język polski
Oprawa twarda
Format 17 x 24 cm
Rok wydania 2023

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium