Słodkie Historie Gdańska

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków, 27 opowieści z czterech stuleci oraz artystyczna oprawa graficzna – to główne atrybuty najnowszego albumu wydawnictwa KOSYCARZ pt. „Słodkie historie Gdańska”. Album został przygotowany pod redakcją historyka, pisarza i reżysera Mieczysława Abramowicza.

„Słodkie historie Gdańska” – to pierwszy w tym roku album wydawnictwa Kosycarz i jedna z pierwszych takich pozycji na polskim rynku wydawniczym. Prace nad albumem trwały ponad rok. Opowieści z czasów od XVII do XXI wieku wybrał i opisał Mieczysław Abramowicz. Projekt graficzny i skład opracowała Magda Beneda,  gdańska artystka malarka. W pracach nad albumem pomagali obecni i byli pracownicy ZPC „Bałtyk” oraz zarząd firmy. „Słodkie historie Gdańska” opisane są w języku polskim i angielskim.

Mieczysław Abramowicz zaprasza Czytelników i Widzów do wspólnej wędrówki słodkimi śladami Gdańska, opisanymi w ponad dwudziestu osobnych opowieściach. Podróż zaczyna się od wieku XVII, poprzez  czasy Daniela Chodowieckiego i cesarza Napoleona, następnie poprzez wiek XIX pełen różnorodnych fabryk i wytwórni czekolady, aż po lata 30. wieku XX, okres powojenny i czasy współczesne. Autor opowiada o słodkich fascynacjach gdańszczan XVIII wieku, którzy przyswajali sobie modę na kawiarnie i czekoladę. Dużo uwagi poświęca fabrykom rozmaitych słodkości, które przed laty funkcjonowały w Gdańsku. W albumie przeczytamy o „narodzinach” „Bałtyku”, jego dziejach okresu międzywojnia, czasu powojennej nacjonalizacji i gospodarki Polski Ludowej aż do czasów wolnego rynku i przekształceń własnościowych.

W albumie wykorzystano fotografie autorstwa Zbigniewa i Macieja Kosycarzy, fotoreporterów KFP, niepublikowane dotąd zdjęcia z kronik „Bałtyku”, a także materiały ze zbiorów Krzysztofa Gryndera, Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, Działu Teatralnego Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz PAN Biblioteki Gdańskiej.

Dane techniczne

Autor Mieczysław Abramowicz (red.)
ISBN 978-83-943627-9-9
Liczba stron 64
Język polski, angielski
Oprawa twarda
Format 24,3 x 32 cm
Rok wydania 2018

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium