Stolem z morza i Kaszub

Stolem z morza i Kaszub.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 26,00 zł 35,00 zł 26.00
Cena w innych sklepach: 25,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Drugie, poszerzone wydanie książki Romualda Tadeusza Bławata dotyczące wybitnego marynisty Mariana Mokwy.
 
Romuald Tadeusz Bławat - urodził się w Gdyni, jest doktorem nauk humanistycznych, stypendystą Centro Incontri e Studi Europei w Rzymie, a także współautorem i realizatorem międzynarodowych projektów finansowanych przez Unię Europejską. Autor wstępów do książek historycznych i wielu artykułów z dziedziny historii sztuki i ochrony zabytków publikowanych w pismach naukowych i centralnych periodykach.

Dobrze się stało, że po wielu próbach mamy przed sobą najpełniejsze do tej pory monograficzne opracowanie działalności artystycznej i społecznej Mariana Mokwy na Pomorzu. Jest to dzieło kompletne, którym Romuald Tadeusz Bławat przywraca należne Mokwie miejsce w polskiej historii sztuki oraz w dziejach XX-wiecznej polskiej kultury artystycznej na Pomorzu.

prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz,
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Praca doktorska Romualda Bławata wpisuje się w cykl rozpraw mających na celu zrekonstruowanie środowiska współczesnych malarzy polskich tworzących poza wielkimi centrami artystycznymi. (…) Dla mnie osobiście najciekawsza jest pierwsza część rozprawy, która dotyczy wczesnej twórczości artysty. Jest ona nieznana badaczom i jednocześnie zmienia ocenę artysty, który kojarzony jest jedynie z wybranymi motywami morskimi.

prof. dr hab. Waldemar Deluga,
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Dane techniczne

Autor Romuald Tadeusz Bławat
ISBN 978-83-8127-048-9
Liczba stron 257
Język polski
Oprawa miękka
Format 17 x 23,5 cm
Rok wydania 2017

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl