Wierszowanki do poduszki

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zbiór czternastu wierszy Renaty Teresy Korek zachwyci wszystkich najmłodszych czytelników ciekawych świata i otaczającej ich przyrody, a kolorowe ilustracje Agaty Krzyżaniak poprowadzą dziecięcą wyobraźnię przez dzikie lasy, kozie łączki, a nawet brzeg Nilu! Wierszowanki do poduszki zainspirują niejeden pełen przygód dziecięcy sen.

Renata Teresa Korek – urodziła w 1962 roku w Trzebiatowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, studia fakultatywne z nauk społecznych, doskonalenie umiejętności kierowniczych w oświacie) oraz Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury).

Pracę zawodową rozpoczęła jako wychowawca w Domu Dziecka w Gryficach, później była nauczycielką w szkole podstawowej i średniej w Trzebiatowie. Od 1996 roku jest dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (biblioteka, dom kultury, muzeum, galeria). Pełniła także funkcje przewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego. Społecznie pracuje jako przewodnicząca Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury.

Inspirując się lokalnym dziedzictwem kulturowym zainicjowała szereg cennych przedsięwzięć, które wpływają na charakterystyczny klimat miasta i kreują tożsamość jego mieszkańców. Najbardziej znane to seminarium naukowe "Trzebiatów-spotkania pomorskie", Spotkanie Czterech Świec, Trzebiatowskie Spotkania Kultur "Sąsiady", Trzebiatowskie Święto Kaszy, Ogrody Marii Czartoryskiej – Trzebiatowskie Spotkania Literackie. Działania te uczyniły z Trzebiatowa niemal wzorcowy przykład symbiozy mieszkańców zróżnicowanych pod względem narodowościowym i wyznaniowym.

W 2000 r. utworzyła Izbę Regionalną "Nasz Dom", która w ciągu kolejnych lat przekształciła się w Muzeum Pałacowe. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów dotyczących mniejszości narodowych na Pomorzu (niemieckiej, ukraińskiej, romskiej, żydowskiej) oraz historii miasta i okolic opublikowanych w wydawnictwach naukowych. Od kilkunastu lat podejmuje aktywne działania na rzecz dialogu polsko – niemieckiego i polsko – ukraińskiego.

Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (2018). Zadebiutowała w 2006 roku w Prowincjonalnym Okazjonalniku Literackim "Łabuź" opowiadaniami "Wiedźmy wędrowne" i "Zza firanki". Na początku 2012 roku ukazała się debiutancka książka poetycka autorki "Jechałam aleją światła", która zdobyła uznanie wśród czytelników. W roku 2016 ukazał się kolejny tom poezji: "Kobieta, które chce być mną". Jest autorką także wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci.

Renata Korek jest także bohaterką reportażu szczecińskiej pisarki i dziennikarki Moniki Szwai "Spadkobierczyni Marii" oraz licznych reportaży i audycji radiowych i telewizyjnych, w których mówi o złożonych dziejach regionu, postaciach, wydarzeniach. Należy do polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Youngsters) – międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się literaturą dziecięcą. Jej wielką pasją jest także sztuka. Od dziecka maluje, rysuje, tworzy grafiki, które prezentowane były na wielu wystawach.

 
 

Dane techniczne

Autor Renata Teresa Korek
ISBN 978-83-7591-736-9
Liczba stron 32
Język polski
Oprawa twarda
Format 16,5 x 23,5 cm
Rok wydania 2019

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl