Księgarnia Czec.pl jest beneficjentem
programu własnego Instytutu Książki
„Certyfikat dla małych księgarni”

Publikacje Wydawnictwa Region

Instytut Kaszubski

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Kolorowe Kaszuby - wycinanki, kolorowanki i zabawy dla dzieci

Kolorowe Kaszuby - wycinanki, kolorowanki i zabawy dla dzieci - publikacja dla dzieci w różnym wieku.

      

Przedstawiamy publikację skierowaną do dzieci w wieku szkolnym. Dotyczy ona ludowego stroju kaszubskiego. Dzięki tej niewielkiej książce, dzieci mogą go poznać poprzez kreatywną aktywność plastyczną. Pokłosiem tych działań będzie poszerzenie wiedzy o Kaszubach oraz rozwinięcie zdolności manualnych.   

Książka jest efektem wielu lat (ponad 15!) mojej pracy z dziećmi i dla dzieci, nie tylko jako nauczyciel, ale głównie artysta-plastyk. Wykorzystałam w niej nie tylko swoje doświadczenie jako absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Będąc mamą kilkuletniego synka wzbogaciłam moją publikację o świat zagadek i gier. 

 

W książce znajdziemy:

- szczegółowy opis stroju kaszubskiego świetlicowego damskiego i męskiego,
- wiele wycinanek,
- zgadywanki i kolorowanki.

Publikacja zawiera wiele elementów, dzięki którym pobudzimy wyobraźnie dzieci. W obecnych czasach - jako plastyk z wieloletnim doświadczeniem - obserwuję jak bardzo brakuje dzieciom manualnych zdolności w  podstawowych czynnościach jak: wycinanie, składanie i klejenie. Publikacja, którą stworzyłam ma na celu zmienić ten niekorzystny trend.

Przykładowe zabawy, które proponuję:

 

Na naszej stronie można znaleźć gotowe szablony na sztywnym papierze: Kaszubka i Kaszub


Lubisz puzzle - my też, dlatego mamy uroczą parę do złożenia jako układanka, podklejona taśmą lub kartonikiem. Będzie Ci długo służyć do zabawy.!

--------------------------------

Papierowe ludziki do wycięcia i złożenia w dwóch wariantach: stożka i wycinanka papier-craft (te znajdziecie osobno na naszej stronie).

Czy pamiętacie wycinane laleczki z ubrankami (ja jeszcze tak!), dla wszystkich którzy nie znają i tych którzy chcą sobie przypomnieć, mamy postacie dziewczynki i chłopca do wycięcia i ubrania.

   

Najtrudniejsze zadanie, które dla Was przygotowaliśmy to wycinanka trójwymiarowa. Długo zastanawiałam się czy ją zamieścić, ale wiem że przy pomocy dorosłych, dzieci na pewno dadzą sobie radę. 

 

Bardzo ważne jest aby wyciąć wszystkie elementy.

Małe paseczki, które będą naszymi "rozdzielaczami", pomiędzy kolejnymi przyklejonymi, coraz mniejszymi elementami.

Sklejanie poszczególnych elementów jest za pomocą "pudełeczek" naklejanych pomiędzy dwoma obrazkami.

Spójrz poniżej, cały obrazek składa się z trzech "warstw": dużego podstawowego obrazka, następnie środkowego - czyli średniej wielkości elementów oraz najwyższego - składającego się z elementów najmniejszych.

Zapraszam do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, oraz do korzystania z tej książki w szkole, domu i na wakacjach.

Dziękuję wszystkim za pomoc podczas tworzenia tej książki, mojemu mężowi Andrzejowi Buslerowi i synkowi Michałkowi. Ważnymi postaciami, które służyły mi radą byli także: Barbara Szymankiewicz (polonistka, pedagog), oraz dr Dariusz Majkowski (znawca języka kaszubskiego).

 

Małgorzata Bądkowska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium