Hanna Domańska i jej świat

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 15,20 zł 15.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: OSKAR
Kod produktu: 0E6D-51475

Opis

Dr Hanna Domańska-Lifsches (1932-2009), była niestrudzoną popularyzatorką zabytków Pomorza Gdańskiego, badaczką dziejów Żydów pomorskich oraz wolnomularstwa. Urodziła się w Poznaniu, okupację hitlerowską przetrwała w Warszawie, od 1946 roku do końca życia mieszkała w Sopocie. Za swoją działalność otrzymała liczne odznaczenia państwowe i ministerialne, a także medale i nagrody okolicznościowe, w tym „Sopocką Muzę" oraz Medal 100-lecia Miasta Sopotu.

Studia z zakresu konserwacji zabytków i praca zawodowa w tej dziedzinie pozwoliły Jej na zebranie wiedzy, którą dzieliła się z czytelnikami na łamach licznych czasopism naukowych. Owocem pasji popularyzatorskiej były monografie Żarnowca i Pucka wydane przez Ossolineum; w KAW opublikowała prace: "Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie", "Śladami gdańskich zabytków", "Kamienne drzewo płaczu. Gminy żydowskie województwa gdańskiego, ich dzieje i zabytki"; w Agencji Wydawniczej TU: "Kadisz gdańskich kamieni. Dzieje Trójmiejskiej gminy żydowskiej do roku 1943", "Żydzi znad Gdańskiej Zatoki", "Zapomniani byli w mieście. Dzieje Żydów sopockich w XIX i XX wieku"; w Wydawnictwie Ureaus: "Gdański Zakon Synów Przymierza. Dzieje żydowskiego wolnomularstwa w Gdańsku i Sopocie, lata 1899-1938" i w Wydawnictwie Oskar: "Opowieści sopockich kamienic", "Eugenia pod Ukoronowanym Lwem. Dzieje loży i wolnomularzy Gdańska i Sopotu, XVIII-XXI wiek", "Magiczny Sopot", "Tajemniczy Sopot" oraz "Sopockie rozmaitości".

Prezentowana publikacja powstała z inicjatywy Leona Lifschesa, przy wsparciu licznych ludzi dobrej woli, którzy zachowują we wdzięcznej pamięci dr Hannę Domańską oraz dzieło Jej życia.

Dane techniczne

Autor Elżbieta Natali-Pawłoska
ISBN 978-83-89923-65-3
Liczba stron 147
Język polski
Oprawa miękka
Format 14,3 x 20,5 cm
Rok wydania 2011

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl