Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 31,00 zł 31.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Przygotowane z okazji Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan polskie tłumaczenie wspomnień Franka Meislera Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa. Książka ukazuje się w tłumaczeniu Agaty Teperek i Andrzeja Szewczyka, w opracowaniu Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Opublikowana jest w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.
Książka zawiera autobiograficzną opowieść o okresie życia Franka Meislera od czasów gdańskiego dzieciństwa do przybycia do Izraela w 1956 roku. Znaczącą jej część zajmują nie tyle refleksje o utraconym świecie gdańskich Żydów, co raczej o codzienności Wolnego Miasta Gdańska i Kaszub - pogranicza, którego istotny element - do cezury 1939 roku - stanowili także Żydzi. Opowieść napisana jest wartkim i obrazowym językiem literackim, poprzeplatana anegdotą i wielowymiarową refleksją, dopełniona licznymi fotografiami z archiwum Autora. Książka ukazała się w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.
Frank Meisler to urodzony w Wolnym Mieście Gdańsku (1925) rzeźbiarz i architekt. Uratowany z Holokaustu w ramach akcji kindertransportów. Żołnierz Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii. Absolwent studiów architektonicznych w Manchesterze. W roku 1956 wyemigrował do Izraela. Twórca pomników poświęconych kindertransportom w Londynie, Berlinie, Gdańsku (przed budynkiem dworca PKP Gdańsk Główny) i Hoek van Holland. Zaangażowany w rewitalizację Starej Jaffy w latach 60. Tu mieści się jego warsztat, a rzeźby znajdują się m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie. Honorowy Ambasador Miasta Gdańska w Izraelu.

Dane techniczne

Autor Frank Meisler
ISBN 987-83-63368-40-1
Liczba stron 344
Język polski
Oprawa miękka
Format 13,5 x 21 cm
Rok wydania 2014
Autor Frank Meisler

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium