Kolejna edycja Konkursu „Wiedzy o regionie” w ZSHG w Gdyni

0
Kolejna edycja Konkursu „Wiedzy o regionie” w ZSHG w Gdyni

Moja Szkoła 

Kolejna edycja Konkursu „Wiedzy o regionie” w ZSHG w Gdyni

 

11 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu „Wiedzy o regionie”. Konkurs został objęty patronatem naukowym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, natomiast patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Polska Izba Turystyki Oddział w Gdańsku, Prezydent Miasta Gdyni, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury.

 

Od kilku lat staram się pomagać przy organizacji kolejnych edycji tego ciekawego i wartościowego konkursu, który mocno propaguje wiedzę związaną z krajoznawstwem, turystyką i regionalizmem pomorskim. Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych zawsze odwiedzam z wielką chęcią, spędziłem w tym miejscu wiele lat będąc uczniem szkoły średniej. Z ZSHG łączy mnie wiele dobrych wspomnień, z pewnością wiele zawdzięczam tej Szkole – więcej pisałem o tym dwa lata temu – wejdź tutaj.

W jury miałem okazję zasiąść obok: dr Moniki Gut-Winiarskiej z Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa z Gdańska, Jolanty Głodowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 26 z Gdyni, Bogdana Donke z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Krzysztofa Nowocina z firmy Exit.

Mimo czasu pandemicznego i związanych z tym utrudnień, do finału zakalikowało się siedem uczestniczek z następujących szkół województwa pomorskiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Podczas finału uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o województwie pomorskim, a następnie przedstawiali w formie prezentacji multimedialnej wybrane miejsce w regionie. Spośród finalistów jury wyłoniło trójkę laureatów:

I miejsce – Marzena Krapkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach

II miejsce – Nikola Bronk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

III miejsce – Karolina Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie

Serdecznie gratuluję Laureatom oraz pozostałym Uczestnikom wraz z przygotowującymi ich Nauczycielami. Podziękowania kieruję także stronę Nauczycielek z ZSHG zaangażowanych w przygotowanie konkursu – Eweliny Orlikowskiej i Karoliny Bieszk-Sałańskiej.

 

Andrzej Busler

 

Uczestników przywitała dyrektor ZSHG Bogusława Flisykowska. Fot. Ewelina Orlikowska

Pierwsza część obejmowała test wiedzy o woj. pomorskim. Fot. Ewelina Orlikowska

Jury konkursu. Fot. Ewelina Orlikowska

Finalistki konkursu. Fot. Ewelina Orlikowska

Zwyciężyła Marzena Krapkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Fot. Kamil Rogowski

II miejsce przypadło Nikoli Bronk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Fot. Kamil Rogowski

III miejsce zdobyła Karolina Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Fot. Kamil Rogowski

Dyrektor ZSHG Bogusława Flisykowska z uczestniczkami i jury konkursu. Fot. Ewelina Orlikowska

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium