Nasz projekt przy Mściwoja 10!

1
Nasz projekt przy Mściwoja 10!

Rocznica 1920–2020

Nasz projekt przy Mściwoja 10!

 

Późnym wieczorem 22 czerwca, w przededniu rocznicy śmierci Antoniego Abrahama, na historycznej kamienicy kaszubskiej rodziny Ciarów – Henicz przy ul. Mściwoja 10 w Gdyni, został zamontowany baner nawiązujący do rocznicy powrotu do Macierzy na Pomorze 1920–2020. Inicjatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury. Autorem projektu jest Małgorzata Bądkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – właścicielka Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC. Oprócz grafiki, na banerze zamieściliśmy cytat z twórczości Aleksandra Labudy - Droga do morza prowadzi przez serca Kaszubów / Droga do mòrza prowadzy przez serca Kaszëbów.

Dziękujemy rodzinie Ciarów – Henicz za bezpłatne udostępnienie powierzchni na kamienicy oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego dzieła. Baner można oglądać do końca lipca br. Jest doskonale widoczny z ul. 10 Lutego.

Więcej o niezwykłej historii kamienicy przy ul. Mściwoja 10 i dziejach rodziny Ciarów – Henicz można przeczytać w artykule na naszym blogu – wejdź tutaj.

 

Montaż baneru. Fot. Andrzej Busler

Wczesnym rankiem - dzień później. Fot. Andrzej Busler

Baner można oglądać do końca lipca br. Fot. Andrzej Busler

 

Komentarze do wpisu (1)

23 czerwca 2020

Dla równowagi, po drugiej stronie powinien zawisnąć polski orzeł z kaszubską flagą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium