Wesprzyjmy cenną inicjatywę - tablica Wojciecha Kiedrowskiego

0
Wesprzyjmy cenną inicjatywę - tablica Wojciecha Kiedrowskiego
Cenna inicjatywa
 
Tablica Wojciecha Kiedrowskiego
 
18 kwietnia 2021 roku mija dekada od śmierci Wojciecha Kiedrowskiego (1937-2011) – Wydawcy - twórcy Oficyny Czëc, wieloletniego Redaktora Naczelnego miesięcznika „Pomerania” i Działacza kaszubsko-pomorskiego. Oddziały Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z miast, z którymi Wojciech Kiedrowski związał różne etapy swego życia: Gdyni, Gdańska oraz Kartuz zaplanowały pamiątkową tablicę nawiązującą do tej zasłużonej Postaci. Pomysłodawcą tego projektu był Jerzy Nacel - działacz kaszubski oraz przyjaciel Wojciecha Kiedrowskiego z lat szkolnych. Zostanie ona umieszczona na budynku Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, które jest partnerem w realizacji tego przedsięwzięcia wspólnie z Miastem Kartuzy. Autorem projektu jest prof. Tomasz Sobisz –  artysta-rzeźbiarz związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od początku tej inicjatywy staramy się mocno ją wspierać - pisaliśmy już o tym na początku obecnego roku - wejdź tutaj.
 
Zachęcam wszystkich do włączenia się i finansowego wsparcia tego przedsięwzięcia. Wpłaty na fundusz związany z tablicą upamiętniającą Wojciecha Kiedrowskiego można dokonywać na konto Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego:
 
 
 
Bank MILLENNIUM
 
09 1160 2202 0000 0001 2049 2878
 
Tytuł: darowizna na tablicę upamiętniającą Wojciecha Kiedrowskiego
 
Dziękuję w imieniu społecznego komitetu organizacyjnego wszystkim zaangażowanym osobom za życzliwość i włączenie się w to przedsięwzięcie, pielęgnujące pamięć o naszym Przyjacielu - Wojciechu Kiedrowskim
 
Dwoma wydarzeniami związanymi z tą rocznicą będzie także wydanie książki mojego autorstwa Wojciech Kiedrowski (1937‒2011). Działalność wydawnicza: Kara Remusa, Arkun i Oficyna CzëcJej wydawcami będą Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Dodatkowo, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach przygotowało wystawę fotograficzną Kadry z życia Wojciecha Kiedrowskiego. Początkowo będzie ona prezentowana w siedzibie kartuskiego Muzeum, a następnie w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni.
 
 
Andrzej Busler

 

Książka poświęcona Wojciechowi Kiedrowskiemu, która ukaże się w połowie kwietnia 2021 roku.

 

Fragment detalu rzeźbiarskiego przygotowywanej tablicy autorstwa prof. Tomasza Sobisza.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium