Oksywie w programie „Tedë jo” w TVP 3 Gdańsk

1
Oksywie w programie „Tedë jo” w TVP 3 Gdańsk

W północnej stronie Gdyni

Oksywie w programie „Tedë jo” w TVP 3 Gdańsk

 

14 czerwca 2020 roku w programie „Tedë jo” w TVP3, został wyemitowany materiał o najstarszej części Gdyni – prastarym Oksywiu. Kilka dni wcześniej, miałem okazję spędzenia twórczego popołudnia z ekipą tworzącą wspomniany program: red. Karoliną Raszeją, operatorem Józefem Miszczakiem i dźwiękowcem Pawłem Myszkierem. Wspólnie z ks. proboszczem Kazimierzem Glamą oraz ks. Grzegorzem Milochem mówiliśmy m.in. o kościele pw. Św. Michała Archanioła i średniowiecznej przeszłości Oksywia. Skrót tego materiału ukazał się tego samego dnia w wieczornej „Panoramie” TVP 3 Gdańsk.

Andrzej Busler

 

Pełny materiał jest dostępny w archiwum programu Tedë jo”:

 

Osobom pragnącym znaleźć więcej informacji o historii Oksywia polecam mój dawny artykuł, który publikowałem w Roczniku Gdyńskim nr 28 w 2016 roku materiał jest dostępny tutaj.

Podczas nagrywania materiału: red. Karolina Raszeja, operator Józef Miszczak i Andrzej Busler. Fot. Paweł Myszkier

Komentarze do wpisu (1)

15 czerwca 2020

Serdeczne dzięki za interesujący materiał o gdyńskim Oksywiu. Tego nigdy nie za wiele. Niewielką cząstkę ma w tym PTTK, przybliżający turystom historię tej kaszubskiej ziemi. W 2011 r. w Pierwoszynie zorganizowałem Ogólnopolski Sejmik Krajoznawczy "Bernard Chrzanowski na Kaszubskim Brzegu". Materiał z sejmiku przekażę wkrótce.Cenne są spotkania i sesje tematyczne, poświęcone tej tematyce. Działajmy wspólnie. Pozdrawiam. Ryszard Józef

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium